İstanbul Beykoz'da faaliyet gösteren bir hastanede çalışan 48 yaşındaki Dr. M. M.Ç., hastası Levent B. tarafından dolandırıldı. Levent B. (43), önce çocuklarına burs sağlayabileceği yalanıyla doktoru kandırdı. Bakanlıkta çalıştığını iddia eden dolandırıcı, doktordan bursu ayarlamak için hediye almasını ve 4 bin lira göndermesini istedi. Ancak burs için herhangi bir geri dönüş olmadı.

MHP: Kamu çalışanlarının ücret karmaşasıyla mücadele edilecek MHP: Kamu çalışanlarının ücret karmaşasıyla mücadele edilecek

Levent B., bir kez daha doktor ile iletişim kurarak, bu sefer de TOKİ başvurusu için ev ayarlayabileceğini söyleyerek 32 bin 800 lira talep etti. Doktor Ç., parayı göndermesine rağmen herhangi bir geri dönüş alamayınca dolandırıldığını fark etti ve hemen şikayette bulundu.

Şüpheli Levent B.'nin ifadesine başvuruldu, ancak suçlamaları reddederek doktorun kendi isteğiyle parasını gönderdiğini iddia etti. Savcılık ise Levent B.'yi "dolandırıcılık" suçundan 17 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle mahkemeye sevk etti. Olayın detayları, dolandırıcılık mağduru doktorun yaşadığı şok ve hukuki süreç devam edecek.