Urfa.com'un haberine göre, hastane skandalı, sağlık sorunları ile mücadele eden Şanlıurfa'da gündeme oturdu.

Hasta yakınları, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Binası'nda yaşanan böcek istilasına büyük bir tepki gösterdiler. Hastane koşullarının Afrika'dan daha kötü hale geldiğini ifade eden CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, yetkililere çağrıda bulunarak sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Urfa’da Hastaneler Pislik İçinde

Bir hasta yakını, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Binası’nın yataklı servisindeki koltukların tahta kuruları tarafından istila edildiğini belirtti… İddialarını çektiği görüntüler ile ispatlayan vatandaş, hastanenin içler acısı halini gözler önüne serdi. Hastanede refakatçilerin kullandığı koltukların her yerinin tahta kuruları tarafından istila edildiği görüldü… Sadece tahta kurusu değil hamamböceklerinin de görüldüğü hastanenin hali tepkilere neden oldu.

Hastanenin sadece bir odası değil bütün katlarında aynı sorunun olduğunu beliten vatandaş, tahta kurusu olan koltukların hastane koruidorlarına çıkarıldığını da belirtti…

Urfa’da Hastane Koşulları Afrika’dan Beter

Olay, CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal tarafından gündeme getirildi. Tanal, söz konusu videoları sosyal medya adresinden yayımlayarak, “Ah Urfa ah! “Şanlıurfa’daki hastane koşulları, sağlık hizmetleri, Afrika’dan beter!” deyince kızıyorlar. Burası, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Binası. Hastaların yatırıldığı/tedavi gördüğü, refakatçilerin beklediği odalar, tahta kurusu, hamam böceği kaynıyor! Her şey ayan beyan görülüyor. Uzun uzadıya mevzuyu anlatmaya, izah etmeye gerek yok! Bu hastanenin hali ne böyle Allah aşkına?” ifadelerine yer verdi.

Hastalar Enfeksiyon Kapabilir

En steril en temiz yer olması gereken hastanenin bu durumu Şanlıurfa’daki sağlık sektörünün hangi aşamada olduğunu gözler önüne serdi. Ameliyat sonrası yataklı serviste gözlem altında olan hastaların mikrop kapıp vücudunda enfeksiyona neden olacakher türlü tehlikeden uzak kalması gerekirken kötü şartlar altında tedavilerini sürdürmek zorunda kalıyorlar…

Devlet Hastanesi Acil Servis Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Tamamlandı! Devlet Hastanesi Acil Servis Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Tamamlandı!

Durumun Sağlık Bakanlığı tarafından incelenmesi talep edilirken gerekli önlemlerin alınması gerektiği de ifade edildi.

Editör: Serap