Çorum İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Arif Pirgil ile Gazeteci Demirer’in Çorum Sağlığı Üzerine Sohbeti! Çorum İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Arif Pirgil ile Gazeteci Demirer’in Çorum Sağlığı Üzerine Sohbeti!

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan asansör arızaları hastaları ve personeli zor durumda bıraktı. 

Hastanenin birçok asansörü arızalı durumdayken, sadece birkaçının çalışır vaziyette olması, hastalar arasında uzun kuyrukların oluşmasına sebep oldu. Son iki gündür devam eden bu sorun, özellikle yaşlı ve yaşlı hastalara sahip olanlar için zor anlar yaşanmasına neden oldu. 

Hem hastalar hem de hastane personeli, asansör sorununun çözülmesini ve normal işleyişe dönülmesini bekliyor.

Bir vatandaş, hastasını her gün tekerlekli sandalye ile hastaneye götürdüğü sırada yaşanan asansör sorunlarına tepki gösterdi. Bozulan asansörler nedeniyle hastaların mahsur kaldığını belirten vatandaş, "Hastamızı tedavi için getiriyoruz ancak birimler arası asansör kullanmak zorundayız. 

Hastamız tekerlekli sandalyede, her gün aynı sorunu yaşıyoruz. Dün burada asansör bozuldu ve içinde hastalar mahsur kaldı. Artık ne yapacağımızı bilemiyoruz. Asansörde mahsur kalan hastalara mı üzüleceğiz, yoksa kendi hastamızın yaşadığı zorluklara mı, bilemiyoruz. Yetkililerden bu soruna acil çözüm bekliyoruz. Burası bir hastane ve kimse buraya keyfi amaçla gelmiyor." şeklinde konuştu.