Ziraat Promosyonda Sağlıkçıya Rest Çekti! Binlerce Personel Göz Göre Göre Mağdur Ediliyor! Ziraat Promosyonda Sağlıkçıya Rest Çekti! Binlerce Personel Göz Göre Göre Mağdur Ediliyor!

Mardin Artuklu Belediyesi’nde görev yapan kadrolu işçilere yönelik mevcut toplu sözleşmeye ek protokol yapılarak %25 oranında zam kararı alındı.

En son Ekim 2022 yılında imzalanan sözleşmeyle birlikte 6 ay içinde toplam %100’ün üzerinde zam alan belediye işçileri, törenin yapıldığı salonda Başkan Tatlıdede ve ekibine teşekkür etti.

Ek Protokolle %25’lik bir zammın daha yapılarak her zaman personellerinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Tatlıdede, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Ekim ayında bir toplu iş sözleşmesi protokolü imzalamıştık. Ancak gelişen ekonomik nedenlerden dolayı personelimizin refah seviyesini yükseltmek için ortak bir karar alarak ek protokol imzaladık. Daha önce %65 zam yapmıştık, bugün de yapılan ek protokolle %25’lik zam daha yapıldı. Böylelikle toplamda 6 ay içinde %100’ün üzerinde bir zam yaptık. Personellerimize hayırlı uğurlu olsun. Bizler daima onların yanındayız. Onların emekleri ve çabaları bizim için çok kıymetlidir.”