Memur Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen'de Gnele Başkan Ali Yalçın'ın Yardımcısı Muammer Karaman açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Seçim boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatıp, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini de kaldıracakları propagandasını yapan, LGBT ideolojisini okullara kurumlara taşıyacaklarını vaat eden partiler gördük.

Milletimiz vatanın birliğine mukaddesatına halel getireceğine inandığı düşünce ve eylemlere taraftar olmadığını; ülkemizin birliğine, milletimizin kardeşliğine hizmet edecek bir siyaset istediğini çok açık bir biçimde ortaya koydu.

Seçim bitti! Milletimiz kararını verdi. Ancak, bazı sendikalar, ülkemizin birliğine ve manevi değerlerimize düşman küresel güçlerin ileri karakolu gibi davranarak bayraklarını sallamaya, ülkemizin barışını milletimizin huzurunu bozacak işler ve provakasyon peşinde koşmaya devam ediyor.

Ülkemizin birlik ve kardeşliği için çalışan, en büyük gücümüz olan gençlerimize hizmet eden vakıf ve derneklerimizle devlet kurumlarının yapacağı işbirliğine karşı olmak, bu milletin bir parçası olmayı reddetmek, bu vatanı vatan yapan değerlerin düşmanı olmak demektir.

En önemli varlık sebebini millete hizmet etmek olarak gören sendikalar yarınlarımızı tahkim gayreti ile yapılan çalışmalara destek olur ve alkışlar. Eğitim Bir Sen varlık sebebini bilen ve bu bilinçle hareket eden bir sendikadır