Alınan bilgilere göre, Başhekim Doğan, dün akşam saatlerinde evine gitmek üzere hastane otoparkındaki aracına bindi. Ancak aracından gelen sesler üzerine kısa bir süre sonra, lastiklerin bijonlarından üçünün söküldüğünü fark etti. Olayın üzerine hemen adli mercilere başvuruda bulunan Doç. Dr. Erkan Doğan, kendisine yönelik bir tertip yapıldığını düşünüyor.

Suikast girişimi, Başhekim Doç. Dr. Erkan Doğan'ın hastane otoparkında bulunan aracına yönelik gerçekleşti. Hareket ettiği sırada aracından gelen anormal seslerle duran Doğan, lastik bijonlarının söküldüğünü tespit etti.

Doç. Dr. Erkan Doğan, yaşanan olay sonrasında açıklamalarda bulunarak, yaşanan olayın ciddiyetini vurguladı. Adli makamların soruşturmayı titizlikle yürüttüğü belirtilirken, Başhekim'in güvenliği ve olayın ardındaki nedenlerle ilgili detaylar merakla bekleniyor.

Türk Sağlık-Sen’den Sert Tepki Geldi

Hastane başhekimine yönelik tertibe sert tepki gösteren ve Türk Sağlık-Sen Karabük Şube Başkanı Sadık Doğdu, “Sağlıkta şiddete yeni bir boyut eklenmiş ve başhekimimizin canına kast edilmiştir” dedi.

Olayın faillerinin bir an önce yakalanarak adalet önünde hesap vermesini isteyen Başkan Doğdu Birlik Medya2ya yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sağlıkta şiddet ve vahşetin her gün boyut değiştirdiği insanın aklına gelmez olayların yaşanmaya devam ettiğini ne yazık ki sağlık kurumlarımızda görüyoruz. Bu öyle bir hal aldı ki kapıdaki güvenlik görevlisi arkadaşımızdan hastane yöneticisi başhekime kadar herkes bu şiddetin, cana kastın mağduru oluyor. Tüm sağlık camiası bunlara maruz kalıyor.

İlimizde bu anlamda son yaşanan olay ise gerçekten insanların aklını başından alacak düzeydedir.

Geçtiğimiz günlerde Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi başhekimi Doçent Doktor Erkan Doğan hastane otoparkında saat 20.00’de kendi özel aracına binip evine gitmek isterken arabasından sesler gelmesi üzerine indiğinde. 3 tekerin bijonlarının söküldüğü her birinde 4 yerine sadece 1 bijon olduğunu görüyor.

Hocamız fark etmese ve o araçla hızlansa başına neler geleceğini tahmin etmek çok zor değildir. Bu planlı yapılmış tabiri caizse bir suikasttır. Sayın başhekime hastane otoparkında böyle bir tertip yapılarak canına kast edilmiştir. Hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bunu yapanların en kısa sürede tespit edilerek yüce Türk adaleti önüne çıkarılmasını istiyoruz.

Sağlık hizmetleri için çalışıp, gecesini gündüzüne katan bir insanın böyle bir olaya maruz kalması düşündürücüdür. Bu meselenin görevi ile ilgili olduğu da bize göre gayet açıktır. Hizmetin ve fedakarlığın karşılığında yaşanan bu durumu başhekime yaşatanlar en ağır cezalara çarptırılmalıdırlar.

Emeğin başkenti Karabük’te böyle bir olayın yaşanması çok üzücü ve talihsizliktir. Tüm Karabük bu meseleye sahip çıkmalı, başhekimimize destek olmalıdır. Suçluların bir an önce yakalanması için kamuoyu baskı oluşturmalıdır.

Maliyenin IBAN denetimi ihbar sayısını ikiye katladı Maliyenin IBAN denetimi ihbar sayısını ikiye katladı

Tekrardan sayın başhekimimize geçmiş olsun dileklerimizi Türkiye Kamu-Sen camiası olarak iletiyor, meselenin takipçisi olduğumuzu ifade ediyorum.”