Balıkesir HalkınI ankara’da en iyi şekilde temsil etmek için milletvekili aday adaylığına başvurduğunu açıklayan Başhekim Akıncı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip erdoğan’ın önderliğinde Ak Partiyi daha ileriye taşımak için aday adaylığı başvurumu yapıyorum” dedi.

Uzun süredir sağlık sektöründe edindiği tecrübeleri siyasete aktarmayı amaçlayan Gülsema Akıncı,  “Sağlıkta Ak Parti’nin getirdiği başarılı noktayı sürdürmek ve Balıkesir halkını Ankara’da her konuda temsil etmek için görevimden istifa ettim.

Partimizin bu görevi bana layık göreceğine inancım ve çalışma azmimle bugüne kadar ki, başarılı kariyerimi milletvekilliği ile taçlandırmak için var gücümle çalışacağım. Bugün AK Parti’nin idealleri doğrultusunda ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’yi daha da ileriye taşıyacağımızı ve halkımıza hizmet edeceğimizi bu aday adaylığı açıklamasıyla duyurmuş oluyorum” diye açıklama yaptı.

Uzm. Dr. Gülsema Akıncı’nın kariyerinde onlarca sertifika ve Havran Başhekimliği görevi bulunuyor. 2 Çocuk annesi Akıncı, İngilizce ve Almanca dillerine hâkim. Hacettepe Tıp mezunu olan Akıncı’nın geçmişinde de şu iş tecrübeleri bulunuyor:  1998-2004 Devlet memuru olarak Taksim İlk Yardım Hastanesi ve Vakıf Gureba Hastanesi 2005-2017  Çeşitli özel hastanelerde dahiliye uzmanlığıve mesul müdürlük, Medikal estetik hekimliği, Tamamlayıcı tıp hekimliği