Yazısında, hastanenin 21 aydır başhekimlik görevini sürdüren Op. Dr. Ahmet Ateş'in, iki hafta önce sessiz sedasız görevinden ayrıldığını belirtti. Dr. Ateş, hastanede poliklinikte görev yapmaya devam edecek ancak neden görev süresi dolmadan istifa ettiğine dair sorular gündeme geldi.

 Ünye Devlet Hastanesi'nde İdarecilik Zorlukları

Gündoğdu, Ünye Devlet Hastanesi’nde idarecilik yapmanın zorluklarına değinerek, sağlık çalışanlarının ve idarecilerin koordinasyonunu sağlamanın ve vatandaşların sorunlarına çözüm üretmenin oldukça zor olduğunu belirtti. Nesnel Medya olarak hastaneyle ilgili birçok habere imza attıklarını, aksaklıkları ve önerileri dile getirdiklerini, bu yüzden bazı çevrelerce düşmanlaştırıldıklarını ifade etti.

 Dr. Ahmet Ateş'in İstifası ve Sonrası

Dr. Ahmet Ateş'in istifası öncesinde, Ordu Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün'ün hastanenin acil servisine ve diğer birimlerine vatandaş gibi gizli bir inceleme yaptığını yazan Gündoğdu, bu incelemenin ardından istifanın geldiğini belirtti. Hastanedeki idari sorunların sadece başhekim değişikliği ile çözülemeyeceğini vurguladı.

 Yeni Başhekim: Dr. Yılmaz Dündar

Dr. Ahmet Ateş'in yerine, disiplinli olduğu konuşulan Dr. Yılmaz Dündar atandı. Gündoğdu, Dr. Dündar'ın başarılı olmasını dilediğini ve bu başarıya inanmak istediğini belirtti. Ancak, başhekim değişikliğinin yeterli olmadığını, idari kadronun da yenilenmesi gerektiğini savundu.

Ekip Ruhu ve Sistem Sorunları

Gündoğdu, iyi bir liderin başarılı olabilmesi için alt kadroların da iyi çalışması gerektiğini, sistemdeki metal yorgunluğunun giderilmesi gerektiğini ifade etti. Hastanenin sadece başhekim değişikliği ile düzelmeyeceğini, ekip ruhuyla hareket edilmesinin önemine dikkat çekti.

Eski Hastane Müdürü Belediye’de Daire Başkanı Oldu! Eski Hastane Müdürü Belediye’de Daire Başkanı Oldu!

 Değişim ve Yenilik Çağrısı

Gündoğdu, yazısını, değişimin ve yeniliğin şart olduğunu belirterek bitirdi. İdari kadronun büyük kısmının değiştirilmesi gerektiğini, hastanenin hiçbir çalışanın "olmazsa olmaz" olmadığını vurguladı. Atatürk'ün "Memleketini en çok seven, görevini en iyi yapandır" sözünü hatırlatarak, görevine en iyi şekilde devam edilmesi çağrısında bulundu.

Kalın sağlıcakla…