Koca, resmi X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kazada toplamda dört kişinin hayatını kaybettiğini ve iki kişinin yaralandığını belirtti. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Koca'nın paylaşımı şu şekilde:

Trafik Kazası Değil, İş Kazası: Genç Sağlıkçıların Hayatını Kaybettiği Acı Olay Trafik Kazası Değil, İş Kazası: Genç Sağlıkçıların Hayatını Kaybettiği Acı Olay

"Sinop’un Boyabat ilçesinde hekimlerimizi taşıyan hastane hizmet aracıyla başka bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada iki hekim arkadaşımız ve hizmet aracı şoförümüz, karşıdan gelen araçta bulunan bir vatandaşımız hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı. Yaralılardan biri hizmet aracında bulunan bir hekim arkadaşımız, biri ise diğer araçtan vatandaşımızdır. Yaralı hekim arkadaşımız Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyata alındı, diğer araçtaki vatandaşımızsa yoğun bakımda takip ediliyor. İki hekim arkadaşımıza ve diğer araçta bulunan vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve acil şifalar diliyorum. Camiamızın başı sağ olsun."

Bakan Koca, ayrıca yaralıların tedavi süreçlerini yakından takip ettiklerini ve her türlü desteği sağladıklarını ifade etti.