Temmuz ayında gerçekleşen 6 aylık enflasyon farkı ve refah payı ile emekli maaşlarına yapılan zam oranı yüzde 25 olarak belirlendi. Meclis tarafından onaylanan bu emekli maaşı artışı sonrasında, emeklilerin dikkati gelecekte yapılacak iyileştirmelere çevrildi.

Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşları konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Bu bağlamda, emekli vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik adımların atılacağının altını çizdi.

MECLİS AÇILDIĞINDA...

Emeklilerin beklentileri doğrultusunda, hükümetin emekli maaşlarına ilişkin yapacağı düzenlemelerin, Meclis'in açılmasıyla birlikte hayata geçirileceği ve emeklilerin refahını artırmaya yönelik çabaların sürdürüleceği vurgulandı.

Tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili bir huzursuzluk ortaya çıktı. Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz.

ifadelerini kullanmıştı.