İsmet İnönü Mahallesi'nde gece ilerledikçe, Bakan Koca'nın depremzedelerin karşısına çıkması, vatandaşlar arasında hem şaşkınlık hem de mutluluk yarattı. Depremzedeler, Bakan Koca ile samimi diyaloglarını cep telefonu kameralarına yansıtarak, duygularını ifade etti. Bakan Koca'nın çocuklarla yakından ilgilenmesi, vatandaşların yoğun ilgisini çekti ve memnuniyetlerini artırdı.

"Ayakta bekledi"

Yapılan hizmetler karşısından Bakan Koca'ya teşekkürlerini ileten bir depremzede," Kim hasta dediysek bizi alıp alıp sahra hastanesine götürdüler. Allah razı olsun. Bütün sağlıkçılar bizimle ilgilendi. Sizin geldiğinizi söylediler, bende 'o adamı ayakta bekleyeceğim' dedim" ifadelerini kullandı.

"Gurur duyuyoruz"

Bir depremzede ise, "Net yüreğimden geldiği gibi şuan ki hissiyatımla konuşuyorum. Allah sizden razı olsun. Neden o pandemi döneminde dünyada ilki yaşattınız, var olun yürekten söylüyorum. Gece gündüz uyumadınız bizimle beraber siz o hastalığı yaşadınız. Uykusuzluktan gözlerini kan çanağı oldu. Türkiye'yi bırakmadınız tebrik ederim. Biz sizinle gurur duyuyoruz" dedi.

"Allah sizi başımızdan eksik etmesin"

Sık sık önü kesilen Bakan Kocaya, bir başka depremzede vatandaş ise, " Sizleri tebrike diyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Dualarımız her zaman sizinledir, Cumhurbaakanımızla, bayrağımızladır. Bu işleri sonunun iyi olacağına hepimiz inanıyoruz. Mevzu artık bayrağa döndü.

Vatandaşların bu sözleri karşısında Bakan Koca, " Biliyorsunuz buraya hastane yapıyoruz. 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi'ni pazar günü açıyoruz. İskenderun içinde 200 yataklı hastanenin yapımı devam ediyor. Dünde sabaha doğru oradaydık" diye konuşurken bir vatandaş, "Bakanım artık uyuyun siz bize lazımsınız" ifadelerini kullandı.