Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın kabinede tekrar görev almasının, hekimler dışında birçok sağlık çalışanı tarafından olumsuz karşılandığı belirtiliyor. Dr. Koca'nın yeniden atanmasının, Çoğu sağlık çalışanları arasında memnuniyetsizlik yarattığı ifade ediliyor.

Bu düşüncelerini de sosyal medyada şöyle paylaşıyorlar...

 “Anlaşılan yine bol bol alkış, ‘Hakkınız ödenmez!’ nutuklarına devam edilecek. Bakan Beyin yapamadıkları, yapamayacaklarının garantisi olacak galiba. Hepimize sabırlar diliyorum, geçmiş olsun!”

ifadelerini kullanıyorlar.

PROMOSYON ALAMAYAN İLLER VAR!

Özellikle Bursa başta olmak üzere hala sağlık çalışanlarından banka maaş promosyonu alamayan iller var. Maaş promosyonlarının hala yapılamamasına tepki gösteren sağlık emekçileri, “Yılı geçti... Hala ne yazık ki bir ses yok! Çalışanlar olarak her zaman olduğu gibi sesimize ses olmanızı ve promosyon konusunu tekrar gündeme getirmenizi rica ediyoruz...” diyorlar.

PARA PUANLAR BİNLERCE MAĞDUR YARATTI!

Öte yandan Ziraat Bankası, hala binlerce sağlık çalışanına para puanları ödememekte ısrar ediyor. Sağlık Bakanlığı ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü arasında yapılan maaş promosyon protokolünde Ziraat Bankası Kredi Kartına yatacak şeklinde tanımlanan para puanlar çeşitli sebeplerle kredi kartı alamayan binlerce sağlık çalışanını mağdur etmeye devam ederken Bakanlık bürokrasisi bu konuda kılını kıpırdatmıyor.

Sağlık Personellerinden 0,32 Taban Ödeme Tepkisi!

Diğer taraftan Taban ek ödeme tutarları arasındaki uçurum sağlık personellerinin tepkisini çekmeye devam ediyor. 0,32 katsayı ile 4,5 katsayı ile hesaplanan unvanlar arasında taban ödeme uçurumu, sağlığın ekip işi olduğu gerçeğini gölgelemeye devam etmesine Bakan Koca’nın ekibi duyarsız kalmaya devam ediyor.

Gelen eleştiler şu şekilde:

İlacı isteyenin kat sayısı 4, servise gönderenin 1.2, uygulayanın 0.32. Bu kat sayılar hiç adil değil. Sahanın gerçekliğinden çok uzak. 0.32 kat sayısı en az 2'ye yükseltilmelidir.Onunla beraber diğer rakamlar da revize edilmelidir.

Hemşire olarak sodyumu düşük yüksek olan hastaya %3 hipertonik takılıp takılmayacağının kararını alabiliyorsam,hemogramı düşük olan hastaya kan hazırlığından tutun kan transfüzyonuna kadar bu işin içindeysem o zaman 0,32lik benim için az.Ben ekibin parçasıyım.

Dilinize doladığınız %20 zamdan önce 0 tl alınıyordu. Zamdan sonra 750 tl. Bu muazzam zamdan sonra da sizin katsayınız arttırılırken bizimki düşürüldü. İste onunla hepi topu bu oldu.

Önceden 1.38 olan sabit oranı taban ödeme diye 0.32 yaptılar acilen eski haline getirilmelidir

Hiçbir memuriyette (maaş + sabit+ temel ek ödeme + teşvik + nöbet ücreti ) 5 kalem de ödenip sadece maaşın emekliliğe yansıması kadar haksızlığın olduğu bi durum yoktur!