Memur Sendikalarınında Katılacağı Çalışma Meclisi 5 Yıl Aradan Sonra Toplanıyor Memur Sendikalarınında Katılacağı Çalışma Meclisi 5 Yıl Aradan Sonra Toplanıyor

Ayrıca, Bakan Koca, kurayla yapılacak 8 bin işçi alımının detaylarını da kamuoyu ile paylaştı. Bakanlık merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek kura çekilişi ile ilgili açıklamalarda bulunan Koca, atamaların şeffaf bir şekilde gerçekleştirileceğini vurguladı.

Bakan Koca, kabine toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ÖSYM'nin yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından sözleşmeli pozisyonlara 27 bin çalışma arkadaşının mülakat süreci olmadan atandığını belirtti. Yeni çalışma arkadaşlarının kısa sürede göreve başlaması ve sağlık sistemine güç katması bekleniyor.

Ayrıca, Bakan Koca, kurayla belirlenecek 8 bin işçi alımıyla ilgili olarak da, Bakanlık merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişinin yapılacağını ifade etti. Bu sürecin şeffaf bir şekilde yürütüleceğini vurgulayan Koca, atamaların adil bir şekilde gerçekleşeceğine olan inancını dile getirdi.

CANLI YAYINLANACAK

Sağlık Bakanlığına ayrıca İş-Kur'a yapılan başvurular arasından kurayla 8 bin işçi alımı da yapılacağını ifade eden Koca, "Çok kısa süre içerisinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve You Tube üzerinden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin ardından, mülakat olmadan, yakın zamanda yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız" diye konuştu. Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Sınavı sonuçlarının önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından açıklanacağını belirten Koca, "Son çıkan yasada yan dal uzmanları ile ilgili bazı düzenlemeler de yer aldı. Ayrıca yasa ile sözleşmeli kadro sayısında 9 bin artış oldu. Bu artışla birlikte başlangıçta Ankara ve İstanbul dışında bütün yan dal uzmanları artık sözleşmeli olacaklar. Kadro sayısının süreçte artışıyla, bütün yan dal uzmanları sözleşmeli olabilme imkanına kavuşacaklar" dedi.