Yenimahalle Yönetimi Sil Baştan! Duran Başhekim, Sorucuoğlu Müdür Oldu!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Yönetimi görevden alınarak yeni yönetim sözleşme imzaladı. Sözleşme imzalayanlar kadar sözleşmesi sonlandırılan hastane yönetiminin sancılı görevden alınma süreci Ankara sağlık camiasının geçen hafta perşembe gününden beridir konuştuğu başlıca konular arasında yer alıyordu.

Atamalar 20.11.2019, 16:00 10.01.2020, 12:25 Güler Sağlam
Yenimahalle Yönetimi Sil Baştan! Duran Başhekim,  Sorucuoğlu Müdür Oldu!


Görevden alınan Başhekim Prof. Dr. Gülten KIYAK

2010 yılında hizmete giren ve Batıkent ile çevresinde oturan vatandaşlara verdiği sağlık hizmetinin yanında Dr. Mehmet Müezzinoğlu zamanında Ankara’nın protokol hastanesi görevini de yerine getiren Yenimahalle Eğitim Araştırma son yıllarda pek çok spekülasyona konu oldu. Sağlık Bakanlığının bir türlü harekete geçirilmediği hastane yönetimi değişikliğinde, bugün peş peşe sözleşmeler yürürlüğe konularak, idareciler sil baştan değiştirildi. 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi: Doçent. Dr. Mustafa Duran oldu.

İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğüne: Ferhat GÜNGÖR'ün geleceği kesin gözüyle bakılıyor. (Pazartesi günü göreve başlayacağı öğrenildi)

Yenimahalle Eğitim Araştırmaya Mehmet Yılmaz Müdür Oldu! haberimiz için tıklayınız.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne: Aynur YAZICI SARUCUOĞLU getirilirken,

İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcılığına ise; Mehmet YILMAZ ile Salih AKYÜZ getirildi.

DOÇENT DR. MUSTAFA DURAN BAŞHEKİM OLDU!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliğine, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Konya’lı Doçent Dr. Mustafa Duran’ın Başhekim olarak hizmet vereceği öğrenildi. 20.11.2019 itibariyle sözleşmesi resmiyet kazanan Duran’ı oldukça zorlu bir görevin beklediği biliniyor. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde asistanlığını yapan Duran, Ankara Etlik Hastanesi, Kayseri Dr. Vedat Ali Özkan Eğitim Araştırma ve Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Kardiyolog olarak görev aldı. 

BAŞHEKİM DOÇ. DR. MUSTAFA DURAN KİMDİR?

1978 yılında Konya’da doğan Doç. Dr. Mustafa Duran, ilk ve ortaokulu Konya’da, liseyi Ankara ve Konya’da okudu. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı ve 2002 yılında bu okuldan mezun oldu.  2003 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümünde uzmanlık eğitimine başladı ve 2008 yılında Kardiyoloji uzmanı oldu.

2008-2011 yılları arasında Ankara Etlik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji uzmanı olarak çalıştı. Bu arada Samsun ve Konya’da askerlik görevini yerine getirdi. 2011-2013 yılları arasında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji uzmanı olarak çalıştı. 2013 yılında Başasistan olarak Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevine başladı. 2014 yılında Doçent ünvanı aldı ve aynı yıl Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde Eğitim Görevlisi oldu. 2015 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi kadrosuna geçti ve yine aynı hastanede öğretim üyesi olarak görev yapmaya devam etti. 2019 yılında ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.    

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Türk Kardiyoloji Derneği ve Avrupa Kardiyoloji Derneği üyesidir. Ulusal ve uluslarası dergilerde yayınlanmış 100’ün üzerinde makalesi olan Doç. Dr. Mustafa Duran’ın yine çok sayıda bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirileri mevcuttur. Doç. Dr. Mustafa Duran evli ve 2 çocuk babasıdır.

AYNUR YAZICI SORUCUOĞLU SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ OLDU!

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılığı için haber yayına girdiği anda henüz bir atama gerçekleşmezken, Yenimahalle Eğitim Araştırma’nın bir önceki Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi olan Aynur SARUCUOĞLU, Sincan Dr. Nafız Körez Devlet Hastanesinden ayrılarak ikinci kez bu göreve getirilmiş oldu. 

GÜNGÖR PAZARTESİ BAŞLAYACAK!


İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Fethat GÜNGÖR

İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğüne sözleşme imzalayacağını öğrendiğimiz Ferhat Güngür’de Ankara sağlık camiasının yakından tanıdığı isimlerden birisi. Yenimahalle Devlet Hastanesinde Müdürlük kariyerine başlayan Güngör, Gata’da da bir dönem Müdürlük yaptıktan sonra Sağlık İl Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

UZM. DR. MUHAMMET AKSOY VE DR. HÜLYA PARPUCU BAŞHEKİM YARDIMCISI OLDU!

YBÜ Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni hastane yönetim kadrosunda Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Muhammet Aksoy ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Ümit Murat PARPUCU'nun eşi Dr. Hülya Parpucu oldu. 

ESKİ YÖNETİCİLER PERSONELLE VEDALAŞTI!

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (42)
Saglikci 2 yıl önce
Cok doğru bir karar olmuş özellikle sağlık hizmetleri müdürü nün görevden alinmasi çok doğru isabetli bir karar olmuş oradaki çalışan sağlık çalışanları arkadaşlarım hep kendisinden şikayetçiydi hep kendi adamlarını koruyor adamları bir konu hakkında karar veriyormuş en rahat yerlerde çalışıyorlarmış mobing uyguluyormus onun için oraya bir hemşire olarak tayin isteyecektim gaz gectim
Hemsire 2 yıl önce
Görevden alınan sağlık hizmetleri müdürü ne başka bir yerde görev vermezler inşAllah yoksa oralarda karisir
T 2 yıl önce
Gülten hocamızın çok emeği vardı yazık oldu
Hastane çalışanı 2 yıl önce
Peki hepsi gitti tamam da serap hanımcığın odasından ayrılmayan yalaka temizlik personeli şefleri ve birim sorumlusu adı altında çalışan ve altındakileri ezen kordinatör hemşireleri hala niye yerinde kalabiliyor?Hani herşey değişmişti.Madem şeffaf olunacak bütün ekibin değişmesi şart BÖYLE OLMAZ
Personel 2 yıl önce
Hastane personeliyim Başhekim gülten hocamın hakkının yendiğini tüm personel konuşuyo
BBB 2 yıl önce
ALLAH kurtardı hakkı yenmiş hastane kurtuldu bozacını şahidi şiracıdır
hemşire 2 yıl önce
%20 verdirdiği personeller konuşuyordur, normal :)
T 2 yıl önce
Gülten hocamızın hastanede çok emeği vardı yazık oldu
zzzz 2 yıl önce
bırakın bu ayakları ankara çalkalanıyor emek vardı
vyz 2 yıl önce
berbat bir hastaneydi hiçde emegi yok
Emekçi 2 yıl önce
İnsanlar her şeyi kendi pencerelerinden görüp yorum yapmış. Ne gariptir ki objektif yaklaşımlar içerisinde yer aldığını iddia eden kişilerin kimlerin dolduruşuna veya talimatlarına uygun hareket ederek birilerinin kalemşörü olmduğu hususu da üzücüdür. Gülten hoca her insanın olduğu gibi ufak tefek hataları olan bir insan olabilir ama bu hastanede yaptığı çalışmalar pek çok hastanede örnek gösterilmiştir. Misal hastanenin kasası kendi devraldığı dönemde - de iken kendi döneminde bir takım kişilerin haksız kazançlarını görmüş ve bu doğrultuda hareket etmiştir. Sonuçta devletin boşu boşuna giden paraları heba olmamış hastane kasası +10 üzeri milyon TL fazla vermiştir. Tabiki bu durum bir takım kişilerin işine gelmemiştir. Düşünün Ki bir başhekim sabahın 7.30 unda gelip mesai saatlerine azami riayet göstermiş ve göstermeyen kişilerede gereken işlemi yapmıştır. Tabi bu düzen ve disiplinden bir takım kişiler rahatsız olmuş, keyfiyet yerine ciddiyet gelmiş, herkes kendine çeki düzen vermiştir. Hastanenin kendine tahsis etmiş olduğu arabayla işe gidip gelmemiş mesai saatleri dışında aracı kullanmamış kendi cebinden yol masraflarını vermiştir. Hastanede bir takım kişilerin etkisi altına girmemesi, herkesin yanlışını usulünce yüzüne vurması en büyük yanlışı olmuştur. Oda sisteme ayak uydurup giden ağam gelen paşam diyerek gününü geçirebilirken acilde yaşanan sıkıntılardan ötürü gecenin 1 inde 2 sinde acile baskınlar yapmış ve insanların hizmet alırken yaşadığı sıkıntıları asgariye indirmiştir. Bunun gibi pek çok çalışması vardır. Mevlananın güzel bir sözüyle sözümü tamamlamak isterim. Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.
ddd 1 yıl önce
bırak yalakaliği o yüzdenmi il saglik ve saglik bakanlığına binlerce şikayet gitti haksızlığı savunmayın insanları ezen zihniyeti savunmayın
Hastane Çalışanı 2 yıl önce
Buraya objektif olduğunu yazan kişilerin yorumlarında hiç de objektif olmadıkları giden eski adıyla başhemşireye yaptıkları yalakalıktan anlaşılıyor. Bu arkadaşların anlattıklarının aksine giden başhemşire tamamıyla adaletsiz bir yönetim sergilemiş, kendisine yalakalık yapan hemşireleri kayırmış, hastanedeki sağlık anlamındaki hiç bir sorunu kendine dert edinmemiş, tüm enerjisini oturduğu koltuğu muhafaza etmek için harcamış ve bunu başarmak için elinden gelen bütün entrikaları yapmıştır. Bilginin ve becerinin değilde yalakalığın ödüllendirildiği bir yönetim sergilemiştir. Böyle bir görevi yapmaya ne bilgisi ne de becerisi yetmeyecek olan liyakatsız bu kişinin saçmalıklarını, oturduğu koltuğu borçlu olduğu sendikamız bile savunamaz hale gelmiştir. Tüm bu yaşananlardan sonra bu kişinin bir daha idari bir görev almaması gerektiğini düşünüyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?