Yenimahalle Eğitim Araştırmaya Mehmet Yılmaz Müdür Oldu!

23 Kasım tarihinde yönetim değişikliğine gidilen Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesinde beklenen Müdür değişikliği gerçekleşiyor. Son değişiklikle İdari Mali Hizmetler Müdürü olan Ferhat GÜNGÖR, Ankara İl Sağlık Müdürlüğündeki Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevine dönerek, yerini Müdür Yardımcısı Mehmet Yılmaz’a bıraktı.

Atamalar 12.01.2020, 12:02 14.01.2020, 10:16 Güler Sağlam
Yenimahalle Eğitim Araştırmaya Mehmet Yılmaz Müdür Oldu!

Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi eski yönetiminin sancılı olduğu kadar bitmek bilmeyen iddiaların ardından gidişi sonrasında, yeni yöneticiler Kasım ayı sonunda görevlerine başlamışlardı. Bugün Haber Merkezimize gelen bilgiye göre, hastanede sıklıkla konuşulan Mehmet Yılmaz’ın Müdür olacağı konusu gerçeklik kazanarak, İdari Mali Hizmetler Müdürlüğü sözleşmesini Yılmaz’ın imzaladığı öğrenildi. Mehmet Yılmaz’ın Müdür olarak nasıl bir performans izleyeceği, Teknik hizmetlerin hastane yönetimi üzerindeki yıkılamayan hegemonyasının devam edip etmeyeceği ise merakla bekleniyor.

Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi İdari Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Yılmaz, 2010 yılında Etlik İhtisas SSK Hastanesi Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2 Kasım 2012 ile Ağustos 2014'e kadar olan dönemde Ankara Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcılığı, Ağustos 2014'den 31 Aralık 2014'e kadar olan sürede, SBÜ Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sağlık Otelciliği Müdürlüğü, 1 Ocak 2015'den sonra ise yeniden Ankara Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönerek Sağlık Otelciliği Müdürlüğü yaptıktan sonra Yenimahalle İlçe Sağlık Müdürlüğünde Araştırmacı olarak görevine devam etti. Daha sonra Nyala Sudan Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 6 ay süreyle İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Yılmaz, Kasım 2019'dan itibaren Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesinde İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

Başhekimliğe Doç. Dr. Mustafa Duran’ın getirildiği Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne; Aynur YAZICI SORUCUOĞLU getirilmişti. Sorucuoğlu’nun yardımcılığı kadrosunun hala boş olduğu ve sözleşme imzalanmadığı da biliniyor.

YBÜ Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcıları ise; Uzm. Dr. Muhammet Aksoy ile Dr. Hülya Parpucu olmuştu. Mehmet Yılmaz’ın Müdür olmasıyla Yenimahalle Eğitim Araştırma’da boş olan Müdür Yardımcılığı kadrosu ise 2’ye çıkmış oldu.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hüseyin hozantaş 2 yıl önce
''Teknik hizmetlerin hastane yönetimi üzerindeki yıkılamayan hegemonyasının devam edip etmeyeceği ise merakla bekleniyor.''

Teknik Birim personeli olarak bu cümlenin yalan olduğunu bilmenizi isterim
Hüseyin Hozantaş 2 yıl önce
Bu yazıyı yazan her kimse gelsin beni bulsun da nasıl calisiliyormus,hegemonya kimdeymis,yazdıklarıyla alakası varmı yokmu görsün.Varmi o yürek ?
Editör dikkatine 2 yıl önce
Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Sayın yapan arkadaşım hastanemin teknik birimini yüceltmişsin evet teknik birimin tüm ekibi hiçbir hastanede olmayan mükemmel bir ekip. Ancak iyi niyetli çalışan müdürlerini töhmet altında bırakmak insafsızlık sayın editör keşke böyle yalan yanlış haber yapmak yerine aslını araştırsaydınıx gözümüzde bir saygınlığınız olurdu
Muzaffer 2 yıl önce
Elinizden gelse ampül değiştirme işini bile hizmet alımıyla dışardan firmalara vereceksiniz, burada çıkmış reklamın iyisi kötüsü olmaz diyecek kadar ego sorunsalı yaşıyorsunuz. Sahi tEKERiniz nasıl her yönetim döneminde de dönüyor, biliyormusunuz? Neyse balık koktu burası
Ragıp 2 yıl önce
Hayırlı olsun ne diyelim. Anladığım kadarıyla zaten müdür kadrosu olan birisi, layığıyla müdürlük yapmasını dilerim.
Cansu 2 yıl önce
Alacağı maaşın hakkını verir inşAllah
Sincan 2 yıl önce
Vay bu memleketin haline. Bu yoneticiler denenmis ve politize olmus insanlar. Dikkar ederseniz ayni insanlarin etrafinda donen bir saglik sistemimiz oldu. 6 ay soneada eski ekip goreve getirilir. Ha bu aeada kurtarici olarak gelen mudur ne oldu.
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?