PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Büyükşehir'in Sağlık Müdürü Bakanlığa Genel Müdür Olarak Atandı!

2019 yılından beri İzmir’de İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Mehmet Burak Öztop, Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olarak atamasının yapıldığı öğrenildi.

Atamalar 05.08.2022, 21:14 05.08.2022, 21:37 Cansu Polat
Büyükşehir'in Sağlık Müdürü Bakanlığa Genel Müdür Olarak Atandı!

İzmir’de 3 yıldır Sağlık Müdürü olarak görev yapan Mehmet Burak Öztop’un Ankara’da Genel Müdür olarak görevine başlayacağı öğrenilirken yerine gelecek isimlerde şimdiden konuşulmaya başlandı.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü olarak görev yaparken 18 Mayıs 2019 tarihinde İzmir İl Sağlık Müdürü olarak atanan Mehmet Burak Öztop, kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor.

Dün öğlen saatlerinde Ankara’ya davet edildiği öğrenilen Öztop’un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bizzat görüştükten sonra Sağlık Bakanlığında Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdür olarak atama kararının yazıldığı gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Dr. Öztop'un yerine kimin atanacağı merak konusu oldu. Çok sayıda isim ön plana çıkarken kulislerde Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Yenal Duğral, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bülent Çalık, Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Behzat Özkan'ın adı konuşuluyor.

M. Burak Öztop Kimdir?

1979 yılında Adıyaman’ da doğdu. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. 2010 yılında Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi branşında uzmanlık ihtisas eğitimini tamamladı. 2012- 2016 yılları arasında Bilecik Söğüt Devlet Hastanesi Başhekimliği -Bilecik Devlet Hastanesi Başhekimliği ve Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu, 2017 yılından itibaren aynı ilde Bilecik İl Sağlık Müdürü olarak görev atandı. Öztop, 18 Ekim 2018 tarihinde Balıkesir İl Sağlık Müdürü oldu. 18 Mayıs 2019'da da İzmir'de göreve başladı. Öztop, evli ve iki çocuk babası.

Yorumlar (9)
Saglıkçı 2 hafta önce
Bursa İl müdürü aydında, balıkesirde, bursa da hangi başarıları göstermiş ki İzmire il müdürü oluyor
Enes 2 hafta önce
Bursa Sağlık müdürü çok isabetli olacaktır. Yenal bey de çok deneyimli.Bülent Bey büyük soru işareti hakkında çok söylenti var
Att 2 hafta önce
İzmire izmir içinden bir müdür gelmesi daha iyi olabilir
İbo 2 hafta önce
Yenal bey doğru seçim.Başka illerden aramaya gerek yok
Sivasli 2 hafta önce
Kayseri eski il müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli yakışır İzmir'in yeni mudurlugune
Metin Kart 2 hafta önce
Önemli olan müdür değilki, altındaki adamlar yerimiz sağlam olsun diye istediklerini müdür olarak atatmak için ellerinden geleni yapıyorlar…
Sağlıkçı 2 hafta önce
Bu arkadaş da bulunmaz mümtaz kişilerden seçilmişlerden
İsimsiz 2 hafta önce
İzmire Adnan Budak yakışır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?