AÖF öğrencileri, yeni döneme hazırlıklarını tamamlamak üzere geri sayıma başlayabilirler. Kayıt yenileme işlemleri, 2 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 10.00'da başlayacak ve 16 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 22.00'de sona erecektir. Bu tarihler arasında, öğrencilerin tüm kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

AÖF, uzaktan eğitimle öğrenim görmek isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor ve bu tarihler öğrenciler için yeni bir başlangıcın habercisi niteliğinde. 2023-2024 güz dönemi kayıt yenileme işlemleriyle ilgili detaylar, Anadolu Üniversitesi AÖF resmi internet sitesinde yer alacak. Öğrencilere başarılar dilerken, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Kayıt yenileme süreci, öğrencilerin ders seçimini yapmaları ve ardından kayıt ücretini yatırmaları şeklinde gerçekleşecek. Öğrenciler, belirlenen tarihlerde ders ekle-sil işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Kayıt Yenileme Ücretleri Neler?

2023-2024 öğretim yılı güz dönemi için kayıt yenileme ücretleri şu şekilde belirlendi:

  • Ön lisans programları için 370,00 TL,
  • Lisans programları için 470,00 TL,
  • İkinci üniversite programları için 270,00 TL,
  • Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri programları için ise 330,00 TL.
  • Bu ücretler, öğrencilerin eğitim aldıkları programa göre değişiklik gösterecek.

İşlemler Nereden Yapılacak?

Tüm kayıt yenileme işlemleri, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Öğrenciler, belirlenen tarih ve saatler arasında sisteme giriş yaparak işlemlerini tamamlayabilecekler.