Ayşe K., köprücük kemiği kırıldığı için bir kamu hastanesine ameliyat için geldi. Ameliyat sonrası, hastaların anestezi etkisinden çıkmasını beklediği odaya alındı. İddiaya göre, bu sırada bilinci açık ancak narkoz etkisi altında hareket edemeyen Ayşe K., anestezi doktoru İ.Ö.K. tarafından cinsel tacize uğradı.

Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal! Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal!

Hasta Ayşe K., yaşadığı iddia edilen saldırıyı anlattı ve ameliyat sonrası kendine geldiğinde iç çamaşırının iç kısmında eldiven pudrası gördüğünü belirtti. Bu olayın ardından Ayşe K., doktora karşı yasal işlem başlattı.

Özellikle dikkat çeken bir diğer husus ise, söz konusu doktorun daha önce 'cinsel saldırıya teşebbüs' suçundan hapis cezasına çarptırıldığının ortaya çıkması oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde ifadesi alınan İ.Ö.K., suçlamaları reddederek A.K'ye, görevi gereği gerçekleştirdiği işlemlerde bulunduğunu iddia etti. Ancak A.K., kendisine cinsel tacizde bulunulduğunu iddia ediyor. Bu olayla ilgili olarak İ.Ö.K. hakkında, 'Kendini savunamayacak durumda olan kişiye karşı nitelikli cinsel saldırı' suçundan 18 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası talebiyle bir iddianame hazırlandı.

Dosyada yer alan Görüntü İzleme Tutanağı'nda olayın ayrıntılarına dikkat çekildi. Tutanağa göre, olay sırasında yeşil cerrahi kıyafet giyen, sol elinde beyaz eldiven bulunan kişi, A.K.'nin üzerini örtülen beyaz çarşafın altından göğüs hizasına kadar olan bölgeye elini soktu. Diğer kişiler ise olayı engellemeye yönelik bir çaba sarf etmedi.

İ.Ö.K., daha önce de benzer bir suçla gündeme gelmişti. Geçtiğimiz yılın başlarında, burun ameliyatı olan G.K'yi ultrason çekme bahanesiyle taciz etmeye çalıştığı iddia edilmiş ve bu nedenle kendisine cinsel saldırı teşebbüsü suçlamasıyla dava açılmıştı. İ.Ö.K., 16 ay tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz haziran ayında cezaevinden serbest bırakılmıştı.