Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara göre, bir hekimin saldırıdan ucuz kurtulduğu belirtiliyor. 

Hükümetin sağlık sistemini eleştiren Ak Partili Milletvekili Kim? Hükümetin sağlık sistemini eleştiren Ak Partili Milletvekili Kim?

saldiri-2

Ankara’da silahların patladığı hastane kavgasında gözaltılar başladı! Ankara’da silahların patladığı hastane kavgasında gözaltılar başladı!

Olayın tartışan iki kişi arasında gerçekleştiği, bir süre polis tarafından acil servisten uzaklaştırılan şahsın sonra silahla tekrar hastaneye gelerek diğer şahsı yaraladığı iddia ediliyor. 

Bu son olay, benzeri bir şiddet vakasının yıllar önce yaşandığı ve olayın ardından bir doktorun mesleği bırakmak zorunda kaldığı bir dönemde gerçekleşti.

dr-anil-karahan-2

Hekimler, şiddet olaylarının sağlık sektöründe kabul edilemez olduğunu vurguluyorlar. Sağlık çalışanlarının güvende olması ve mesleklerini icra ederken şiddet tehdidi altında olmamaları gerektiğine dikkat çekiyorlar.

ankara-silah-sesleri-1

ankara-silah-sesleri-2

Anıl Karahan isimli bir hekim, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda yaşanan olaya dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı: "Biz canımızı sokakta bulduk zaten. Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi acilinde bugün silah sıktılar bir arkadaşımızı sıyırdı."

dr-anil-karahan