Ankara dışından gelen hasta taşıyan 112 çalışanlarının, dinlenerek güvenli bir şekilde kendi illerine dönmelerini hedefleyen Sağlık-Sen Yönetimi, aldığı bu kararla bir ilke imza atıyor. Bu adım, sendika üyesi olmayan 112 çalışanlarını da kapsayarak, geniş bir kesimi kucaklayan bir sosyal yardım anlayışını temsil ediyor.

Alınan karara göre, sendikaya üye olsun veya olmasın Ankara'ya vaka getiren 112 çalışanları, Sağlık-Sen Kızılay Otel ve Sağlık-Sen Ulus Otel’den ücretsiz yararlanabilecek.

“Paramedik Gönül Rahatlığıyla Otellerimizde Dinlenebiliyorsa, Bu Bize Yeter”

Hekim Sendikası: ‘Sağlık Teröristi’ Hizmet Alımını Engellemiştir Hekim Sendikası: ‘Sağlık Teröristi’ Hizmet Alımını Engellemiştir

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, şunları söyledi:

“İller arası hasta taşıyan 112 çalışanlarının yaşadığı sorunları biliyor ve o sorunlara çözüm getirmeyi amaçlıyoruz. İller arası hasta taşıyan 112 çalışanlarımız, dinlenmeden geldikleri gibi geri dönüyorlardı. Bu yüzden yönetim olarak bir karar aldık. Sağlık-Sen üyesi olsun veya olmasın, Ankara’ya vaka getiren 112 çalışanları, artık Sağlık-Sen Kızılay Otel ve Sağlık-Sen Ulus Otel’de ücretsiz kalabilecek. Gecenin üçünde il dışından hasta getiren paramedik gönül rahatlığıyla Sağlık-Sen Otel’e ulaşıp, dinlenebiliyorsa bu bizim için yeterlidir.”

Sağlık profesyonellerinin her derdine çare bulmaya çalıştıklarını belirten Doğan,

“Sendikal mücadele ile birlikte sosyal sendikacılık anlayışımızla hekimin, hemşirenin, ebenin, paramediğin ve sosyal hizmet uzmanının yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projelerle üyelerimize ve sağlık profesyonellerine bire bir dokunmaya çalışıyor, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Sağlık-Sen olarak, bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz”

diye konuştu.