Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Selçuk ilçesinin İsabeyli Mahallesi'nde meydana gelen traktör devrilmesi kazasına 112 ekiplerinin müdahale ettiğini ve kaza sonucu yaralanan bir kişinin yakınları için çağrılan 810 112 ekibinin ambulansından inmeden olay yerinde yaklaşık 50 kişi tarafından saldırıya uğradığını belirterek olayı sert bir şekilde kınadı.

Özdemir'in yaptığı açıklamada, ambulans ekibinin olay yerine ulaştıktan sonra bahçe kapısının kapatıldığını ve akıl almaz bir şekilde linç girişimine maruz kaldığını ifade etti. Bahçe kapısının kapatılması nedeniyle kaçma şansı bulunmayan ambulansa taşlar ve sopalarla saldırıldığını ve ekibe küfürler edildiğini belirten

Özdemir, cam kırıklarının ekibin üyelerinin kollarına ve bacaklarına isabet ettiğini ve ancak ambulansın çiftlik demir kapısının kırılarak olay yerinden uzaklaşıp emniyete sığınarak canlarını zor kurtardıklarını ifade etti. Ambulansın güvenlik nedeniyle emniyet otoparkına alındığını sözlerine ekledi.

Ekrem Özdemir, saldırı ve linç girişiminde bulunulan 112 ekibine yapılan bu hain saldırıyı sert bir şekilde kınadıklarını ve gerekli yasal yollara başvuracaklarını, suçluların adalet önünde hesap vereceği konusunda takipçi olacaklarını kamuoyuna duyurdu. Ayrıca, sağlık camiasına geçmiş olsun dileklerini iletti.