Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikanın Konya İl Divan Toplantısı'na katıldı.

Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Konya'da düzenlenen toplantıda konuştu. Toplantıda, Memur Sen Konfederasyonu'na bağlı sendikaların Konya şube başkanları da hazır bulundu. Yalçın, konuşmasında Memur-Sen'in Türkiye'nin en büyük örgüt hareketlerinden biri olduğunu vurguladı ve 1 milyon üyesiyle kamu görevlileri arasında etkili bir kitleye hitap ettiğini belirtti.

Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yaptığı açıklamada Türkiye'nin son 20 yılda demokratik açıdan büyük kazanımlar elde ettiğini vurguladı. Yalçın, üniversite kampüslerinin kışlaya dönüşmesinin önüne geçildiğini ve askeri vesayet dönemlerinin geride kaldığını belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikal kazanımların yıllar içinde ciddi şekilde arttığını belirttiği bir konuşma yaptı. Ancak son yıllarda, kamu çalışanları arasında gelir adaletinde bir bozulma olduğunu da sözlerine ekledi. Yalçın, bu konuda hükümetin adımlar atması gerektiğini ifade etti.

Yalçın, şöyle devam etti:

Kamuda gelir adaleti bozulmuş durumda, gelir dağılımında adalet sağlanmak zorunda, memurun, şefin, hizmetlinin, şube müdürünün, mühendisin, dolayısıyla hepsini baz alıp yukarı doğru bir skala oluşturduğunuzda gelir dağılımlıda adalet bozuldu, işçi memur tartışmasına yeniden dönüyoruz. Bu doğru bir yöntem değil. Onun için memur kesimi olarak gelir dağılımında adalet sağlanmalı demeye devam edeceğiz. Çünkü biz alnımızın terini, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Biz kamu denetçisiyiz başkasının hakkını istemiyoruz, beklentimiz bu."

Konuşmasının devamında seçimler öncesi

Bazı öfkelerimiz, kızgınlıklarımız olabilir" diyen Ali Yalçın, "Biz Memur-Sen ailesi olarak durduğumuz yeri biliyoruz. Fanteziye, maceraya yelken açmak, yol almak gibi bir saçmalığın içine girmeyiz. Çünkü diğerlerinin kurduğu cümlenin de farkındayız. Bir sendikacı olarak bir kamu görevlisi olarak genel başkanınız olarak, bakın ufak dargınlıklara, ufak kızgınlıklara, sakın ha sakın pirim verip yarın ah vah demenin girdabına sıkışmayalım. Biz sayın Cumhurbaşkanına şimdi ihanet mi edelim.

sözlerini sarf etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın samimiyetine inandığını ve kendisine ilettiği pek çok sorunu anında çözdüğünü dile getiren Yalçın,

Allah için bunun değerini bilin

şeklinde konuştu.

Yalçın,

AK Parti iktidarını yıkmak için her türlü mücadeleyi vereceğiz diyen PKK elebaşısı Duran Kalkan bunu diyorsa, biz doğru yerde durmaya devam etmeliyiz. Ülkenin mesafe alması lazım, yarını konuşması lazım, kargaşaya, karmaşaya, maceraya fırsat vermenin anlamı yok.

diyerek sözlerini tamamladı.