Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağı yönündeki vaadini hatırlatarak refah payının önemine dikkat çekti. 

Refah payının toplu sözleşme metnine dahil edilmesi gerektiğini vurgulayan Yalçın, geçmiş toplu sözleşmelerde bu konuda ısrar ettiklerini ve refah payının sadece yüzdelik zammın içine eklenmeye çalışıldığını belirtti.

Artık refah payının uygulamanın bir parçası olduğuna işaret eden Yalçın, bu hususun toplu sözleşme metnine de resmi olarak dahil edilmesi gerektiğini ifade etti. Konuyla ilgili dirençlere rağmen refah payının önemine vurgu yapan Yalçın, memur kesiminin beklentilerinin ve haklarının korunması için bu adımın atılmasının gerekliliğine değindi.

Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim öncesinde en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağına yönelik taahhütünü anımsattı ve refah payı konusunun vurgulanması gerektiğini belirtti.

Memur-Sen olarak refah payının önemini vurguladıklarını ve daha önceki toplu sözleşme sürecinde de bu konuda ısrarcı olduklarını ifade eden Yalçın, refah payının yüzdelik zammın içine dahil edilme çabasına karşı çıktıklarını söyledi. Refah payının artık uygulamanın bir parçası haline geldiğini ve bu nedenle toplu sözleşme metnine de eklenmesi gerektiğini belirtti.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın bu açıklamaları, memur kesimi ve sendika temsilcileri arasında önemli bir tartışma ve beklenti konusu olarak gündemi meşgul ediyor.