Uzun süredir özellikle memur kamuoyunu yoğun bir şekilde meşgul eden seçimlerden önce memura ek zam yapılacak mı? Memura seyyanen zam yapılacak mı? soruları gündemde kalmaya devam ediyor.

Son aylarda alım gücü oldukça düşen memurlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı müjde açıklamaları içerisinde kendileri için de bir müjde yapılmasını bekliyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da katıldığı Memur-Sen Ankara İl Divan Toplantısı'nda Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memurların ek zam / seyyanen zam taleplerini yineledi. Yalçın, memurların ekonomik koşullarının iyileştirilmesi için seyyanen zam ve enflasyon farkının verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, kamu çalışanlarının maaş zammı için ivedi bir şekilde harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Yalçın, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda şöyle dedi:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay Memur-Sen Ankara İl Divan Toplantımızı teşrif etti. Memurun #seyyanenzam beklentisini, kamuda ücret dengesi isteğini ve çözüm bekleyen başlıkları aktardığımız toplantımız yoğun bir katılımla gerçekleşti.

3600 Ek Gösterge düzenlemesinde eksik kalan hususların tamir edilmesi ve kamuda 1.Derceye kadar yükselen memurun kapsama alınması, Bayram İkramiyesi ve YHS’nin GİH sınıfına alınması taleplerimiz başta olmak üzere kamu görevlilerinin beklentileri aktardık.

Ankara Teşkilatlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen İl Divan Toplantımıza katılımı için Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn.Fuat Oktay’a, organizasyon için Genel Merkezlerimize ve İl Temsilciliğimize teşekkür ediyorum.