Bu konuda görüş belirten Milletvekili Adem Yeşildal, "Vay tabiplerin haline" ifadelerini kullanarak bir paylaşım yaptı.

Türk Tabipler Birliği, bu olayı COVID-19'un ERIS varyantına dikkat çekmek için kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştığı paylaşımında Erzin'in Adana'ya bağlı bir ilçe olduğunu ifade etmesi bazı kişilerin tepkisini çekti.

Adem Yeşildal'ın, "Vay tabiplerin haline" şeklindeki paylaşımı, bu konudaki tepkilerden biriydi. 

Türk Tabipler Birliği, Adana Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun COVID-19 ile uyumlu klinik bulgularla tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmesi nedeniyle bir açıklama yaparak ERIS varyantına dikkat çekti. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

COVID-19 PCR testi negatif olmakla birlikte klinik ve radyolojik olarak COVID-19 ile uyumlu vakalarla karşı karşıya kalınma sıklığı artış göstermektedir. Adana Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu, COVID-19 ile uyumlu klinik bulgularla tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Meslektaşımızın yakınlarına başsağlığı diliyor ve tekrarlıyoruz: ERIS varyantına karşı koruyuculuğu yüksek aşıların kullanıma girmesine yönelik girişimler en kısa sürede yapılmalı; el yıkama alışkanlığının korunması, kamusal alanların temizliğinin sağlanması, kapalı ve kalabalık alanlarda ve sağlık kurumlarında maske kullanılması, doğru bilgilerin şeffaf bir biçimde paylaşılması gibi halk sağlığı önlemleri alınmalıdır. Unutmayalım; kapalı ortamlarda maske, bizi ve sevdiklerimizi koruyacaktır."

adem-yesilay

Milletvekili Adem Yeşildal, Erzin’in Adana iline bağlı olduğu sözüne takılarak doktorların TIP değil, COĞRAFYA bilgilerini değerlendirmeyi yeğlemesi dikkatlerden kaçmadı.