Kulislere düşen bilgilere göre, Meclis Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Numan Kurtulmuş’un ismi geçerken Mustafa Şentop, İbrahim Kalın’ın kabineye girebileceği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ise yeni görev verileceği konuşuluyor.

AK Parti'de üç dönem kuralının istisnasız uygulanarak tecrübeli isimlerin milletvekili aday listesi dışında kalması ve ikisi hariç Bakanların tamamının aday yapılması seçim sonrası yeni kadro kulislerini hareketlendirdi.

Seçimin kazanılması halinde hem kabine, hem de Meclis yönetiminde görev alabilecek isimler konuşulmaya başladı. AK Parti kulislerinde, Ankara'dan aday olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay veya Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un Meclis Başkanı yapılabilecekleri belirtiliyor.

AK Parti'nin kuruluşundan bu yana parti içinde ve AK Parti hükümetlerinde farklı görevlerde bulunan eski bakan Faruk Çelik veya İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu'nun grup başkanı, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un Plan Bütçe Komisyonu başkanı olacağı konuşuluyor.