Etil Alkol patlamasında ağır yaralanan hemşire Gizem Elif Türk ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında 12 Ağustos günü televizyon ekranlarına çıkacak.

Geçtiğimiz 10 Aralık 2021 tarihinde ZBEÜ Acil Servisi’nde hemşire olarak görev yapan Gizem Elif Türk, iddiaya göre hastasına pansuman için hazırlık yaptığı sırada şişeden alkol aktarımı yaparken alevler içinde kalmıştı. Mesai arkadaşları tarafından ilk müdahalesi yapılan hemşire Türk, Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi’ne sevk edilmişti. ATV ekranlarında 12 Ağustos Cuma günü yayınlanacak olan yarışmada ter dökecek olan Gizem Hemşire, hayat hikayesiyle sunucu Kenan İmirzalıoğlu başta olmak üzere stüdyodakileri de gözyaşlarına boğdu.

Olay Neydi?

Zonguldak'ta hastaya müdahale etmek için hazırlık yapan hemşire ve mesai arkadaşı alevler içinde kaldı. Dehşet anları saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay, öğle saatlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Hastanesi Acil Servis'te yaşandı. İddialara göre, hastasına pansuman yapmak üzere bankta hazırlık yapan hemşire, şişeden alkol aktarımı yaptığı sırada bir anda alevler içinde kaldı. Dehşet anları ise saniye saniye kameralara yansıdı. Çığlık atarak yardım isteyen hemşire Gizem Elif Türk ve yanındaki arkadaşına ilk müdahaleyi hastane personeli yaptı. Üzeri örtü ile örtülerek söndürülen hemşire önce yoğun bakıma ardından da Derince Eğitim Araştırma Hastanesi yanık ünitesine sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken hastane yönetimi de idari soruşturma başlattı. Olayın hemşire Gizem Elif Türk'ün mesai arkadaşı hemşire Ö.E. ile şakalaştığı sırada alkol şişesinin alev alması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Meydana gelen yangında hemşire Gizem Elif Türk ve temizlik personeli Yılmaz Yapıcı yaralanmıştı.

İDDİA ÜSTÜNE İDDİA

Öte yandan ZBEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde elindeki çakmakla şaka yapmak istediği belirtilen hemşire Önder E.’nin hemşire Gizem Elif Türk'ün ağır yaralanmasına neden olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

Acil servis hemşiresi Gizem Elif Türk, elindeki alkol şişesiyle bir hastaya müdahale etmek isterken yanına gelen hemşire arkadaşı Önder E.’nin, "Yakayım mı seni, yanar mı acaba" diyerek elindeki çakmağı ateşlediği öne sürülüyor.