Konya Şehir Hastanesi Acil Servis Doktorunun sağlık çalışanlarına yönelik kullandığı argo kelimeler sosyal medyada büyük tepki topladı.

Öte yandan Hep Sen Sendikası, Konya Şehir Hastanesi Başhekimliğine yazılı olarak başvurarak Uzman Doktor hakkındaki iddialar nedeniyle idari soruşturma açılması talebinde bulundu.

Başhekimliğe gönderilen yazıda, acil servisteki bir hekimin hemşireler başta olmak üzere acil servis çalışanlarına çalışma ortamında aralıklı olarak birtakım hakaretlerde bulunduğu, çalışma etiğine aykırı davranışlar sergilediği, bu hal ve hareketlerine tepki gösteren bazı hemşirelerin yerlerinin değiştirilmesini istediği ve mezkur emekçilerin yerlerinin bu talebe istinaden değiştirildiğine dair son zamanlarda sosyal medya ve sağlık portallarında haberlerin bulunduğu hatırlatılarak aynı iddiaların sendikanın iletişim ve koordinasyon merkezine de defaatle bildirildiği vurgulandı.

Doktorlar Kadar Maaş İsteyen Kamu Mühendislerine Çalışma Bakanından Müjdeli Haber! Doktorlar Kadar Maaş İsteyen Kamu Mühendislerine Çalışma Bakanından Müjdeli Haber!

Acil Servis Hekimi ile ilgili söz konusu iddialara yönelik gerekli hassasiyeti göstermek suretiyle hakkında bazı iddialarda bulunulan personel ve entegre tüm olaylar hakkında idari soruşturma başlatılması, yerleri değiştirilen hemşirelerin görüş ve taleplerine başvurularak kişilik haklarının gözetilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi talep edildi.