ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 20-28 Mayıs tarihleri arasında alınan tercihler doğrultusunda gerçekleştirilen yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden, vatandaşlık numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler.

Yerleştirme Süreci ve Sonuçlara Erişim

ÖSYM, yerleştirme sürecinin detaylarını ve sonuçlara erişim yöntemini açıklarken, adayların sonuçlarını öğrenebilmeleri için belirlenen adımları da paylaştı.

Buna göre, adaylar ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemine giriş yaparak, TUS yerleştirme sonuçlarına ulaşabilecekler. Sisteme giriş yapmak için adayların vatandaşlık numaraları ve şifreleri gerekecek.

Devlet Hastanesi Mutfağında Köpek Beslenmesi Tepki Çekti Devlet Hastanesi Mutfağında Köpek Beslenmesi Tepki Çekti

ÖSYM yetkilileri, adayların yerleştirme sonuçlarını dikkatle kontrol etmelerini ve yerleştirildikleri kurumlarla iletişime geçerek kayıt işlemlerini tamamlamalarını tavsiye etti.

Adaylara Yönelik Uyarılar ve Tavsiyeler

ÖSYM, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylara çeşitli uyarılarda bulundu. Adayların yerleştirildikleri kurumlarla en kısa sürede iletişime geçerek kayıt işlemlerini tamamlamaları gerektiğini hatırlatan ÖSYM, kayıt sürecinde yaşanabilecek olası aksaklıklar için de adayların dikkatli olmalarını önerdi.