Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Hamzabey Mahallesi'nde, dehşet verici bir olay yaşandı. Olay, sabahın erken saatlerinde meydana geldi ve halk arasında büyük endişeye yol açtı. 41 yaşındaki şizofren hastası Metin Y., ailesine yönelik şiddet dolu bir saldırı gerçekleştirdi.

Metin Y., uyandırdığı babası Sadettin Y.'yi (69) taşla darp etmeye başladı. Olayın şiddeti hızla artarken, odaya gelen ablası Kadiye A. (49), saldırıyı engellemeye çalıştı. Ancak Metin Y.'nin vahşet dolu saldırısı sonucu babası ağır yaralandı.

Şizofren hastası Metin Y., saldırının ardından dinlenmeye çekildiğinde, ablası Kadiye A. hemen 112 acil hattını arayarak yardım istedi. Olay yerine hızla sevk edilen 112 acil ekipleri, olayın ciddiyetini anlayarak eve yönlendirildi.

Ambulansla gelen sağlık ekibi, yaralı babayı hızla müdahale etmeye başladı. Ancak işler daha da karmaşık bir hal aldı. Metin Y., 112 ekibini rehin alarak şiddet olaylarını daha da derinleştirdi.

Türk Sağlık Çalışanları Gazze’ye Girdi! Türk Sağlık Çalışanları Gazze’ye Girdi!

Saldırgan bu seferde sağlık ekiplerine bıçakla saldırmaya başladı. Sağlık ekipleri, odanın kapısını kapayarak saldırganı püskürtmeye çalıştı. O sırada saldırgan elindeki bıçakla, ablasını da elinden yaraladı. Yaşanan arbedede saldırgan da elindeki bıçakla, kendini yaraladı. Olay yerine gelen Jandarma komutanlığı ekipleri saldırganı etkisiz hale getirdi.

Yaralı saldırgan, babası ve ablası ambulanslarla İnegöl Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Vücudunda ki kemiklerde kırıklar oluşan baba, yoğun bakıma alınırken, elinden yaralanan abla tedavinin ardından taburcu edildi.

Olayda kendini elinden yaralayan saldırgan ise Jandarma komutanlığı ekiplerinin nezaretinde ambulansla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Sağlık ekipleri, kendilerini rehin alan saldırgandan şikayetçi oldular.

Jandarma komutanlığı ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.