Özellikle Kadıköy'de gerçekleştirilen denetimde, durdurulan bir hasta nakil ambulansının şoförüne, içinde hasta olmadığı ve zorunlu haller dışında geçiş üstünlüğü kullandığı gerekçesiyle 690 lira para cezası uygulandı.

KPSS-2024/5: Sağlık Bakanlığı Sonuçları Belli Oldu! KPSS-2024/5: Sağlık Bakanlığı Sonuçları Belli Oldu!

İstanbul'da D-100 karayolu Kozyatağı Tem katılımında oluşturulan kontrol noktasında, usulsüz çakar ve siren kullanan araçlar incelendi ve kurallara uymayan sürücülere yaptırım uygulandı. Denetimler sırasında emniyet şeridini ihlal eden bir sürücüye 6 bin 439 lira ceza kesildi. Sürücü, "Emniyet şeridinde 5 metre navigasyonun azizliğine uğradık ama yapacak bir şey yok. İhlal ihlaldir. Biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor" şeklinde açıklamalarda bulundu.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği denetimlerle trafikteki kurallara uymayan sürücülere yönelik caydırıcı tedbirler alındı. Özellikle hasta nakil ambulansının usulsüz geçiş üstünlüğü kullanması, dikkat çeken olaylardan biri olarak kayıtlara geçti. Denetimlerin devam edeceği belirtilirken, trafik kurallarına uyumun önemine vurgu yapılıyor.

Denetimler sırasında çakar ve siren kullanan mavi hasta nakil ambulansları da durduruldu. Ekipler denetim noktasında durdurdukları hasta nakil ambulansının içinde hasta olup olmadığını kontrol etti. Hastası olmayan ve zorunlu haller dışında geçiş üstünlüğünü kullanan sürücüye 690 lira para cezası uygulandı.

Basın Ekspres'te çakar ve emniyet şeridi denetimi

Basın Ekspres Yolu Bakırköy istikametinde yapılan denetimlerde ise, sivil bir trafik polisi yaya olarak emniyet şeridinde yürüyerek kurallara uymayan sürücüleri belirledi. Sivil polis, emniyet şeridinden giden ve çakar kullanan araçları telsizden denetim noktasındaki arkadaşlarına anons etti. Emniyet şeridinden giden 3 otomobil sürücüsüne toplam 19 bin 317 lira ceza kesildi. Sabah saat 08.00'da başlayan denetim 10.00'a kadar devam etti.

Editör: Serap