TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, 62 yaşında geçirdiği amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Türkiye'nin önde gelen sendikacılarından biri olan Kavlak'ın vefat haberi, Türk iş dünyasını da derin üzüntüye boğdu.

Kavlak'ın cenazesi, bugün saat 12:00'de Türk Metal Sendikası önünde düzenlenecek törenin ardından ikindi vakti Kırıkkale Kavlak Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verilecek.

Sendikacılık alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimi ve öncü liderliği ile tanınan Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığı görevini başarıyla yürütürken, aynı zamanda TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmekteydi. Türkiye iş dünyasında önemli izler bırakan Kavlak, sendikal mücadelesi ve liderlik vasıflarıyla anılmaya devam edecek.

Türk Metal Sendikası üyeleri, iş dünyası temsilcileri ve sevenleri, Pevrul Kavlak'ın kaybı nedeniyle duydukları üzüntüyü paylaşırken, Türk-İş ailesi ise genel başkan yardımcılarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

PEVRUL KAVLAK KİMDİR?

Hastanede intihar eden Temizlik Personeli 2 gün sonra fark edildi Hastanede intihar eden Temizlik Personeli 2 gün sonra fark edildi

Pevrul Kavlak 1962 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi. İş hayatına, 1979 yılında M.K.E.K Silah ve Tüfek Fabrikası'nda adım attı. 1991 yılında Çerkezköy'de Profilo Telra Elektronik San. A.Ş.'de mesaiye başladı.

1992 yılında Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Mali Sekreterliğine,1995 yılında Çerkezköy Şube 5. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Sekreterliğine, 16 Ağustos 1998 tarihinde Çerkezköy Şube 6. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Başkanlığı görevine seçildi.

2002 yılında Türk Metal Sendikası'nın Genel Sekreterliği görevine getirildi. 2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı olarak seçilen Kavlak halihazırda Türk-İş Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Pevrul Kavlak'ın 2012'de çıkan "Sosyal Sendikacılık" adlı bir kitabı da vardır.