Makul süre içerisinde yapılmayan hekim geçici görevlendirmelerinin mağduriyetler yaşattığını belirten Türk Sağlık Sen, konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’na başvurduğunu açıkladı.

Personel makul sürede bilgilendirilmiyor

Türk Sağlık-Sen'in resmi X hesabından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı'na yapılan bir başvuruda, İl Dışı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile yapılan protokol gereği geçici görevlendirmelerde personelin yeterli bilgilendirilmediği ve bu durumun mağduriyetlere yol açtığı belirtildi.

Sağlık hizmeti aksıyor

Sendika tarafından yapılan açıklamada, görevlendirmenin bir gün öncesinde personelin bilgilendirilmediği şeklinde şikayetlerin iletilmesi üzerine, bu durumun mevcut sağlık hizmetlerini aksattığı ve personelin mağduriyetine neden olduğu vurgulandı.

Furkan Ali Çiftçioğlu'ndan 40 Milyon Dolarlık Tasarruf Çağrısı Furkan Ali Çiftçioğlu'ndan 40 Milyon Dolarlık Tasarruf Çağrısı

1 hafta önceden bilgilendirilmeli

Sendika, yaşanan olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla acil durumlar dışında görevlendirilecek personellerin belirlenmesi ve bu görevlendirmelerin en az 1 hafta önceden personel tarafından bilgilendirilmesi talebinde bulundu.