Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar: Enflasyonun Ateşi Düşmeye Başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar: Enflasyonun Ateşi Düşmeye Başladı

Köşe Yazarı Lale Akasoy, kendisine gönderilen mailde Bursa’da bir Kamu Hastanesinin acil Servis Biriminde Temizlik Personellerine yaptırılan işlemlerle ilgili “hastanedeki uygulama hasta sağlığı açısından büyük risk oluşturmakta...” ifadelerini kullandı.

Akasoy iddialarla ilgili şunları aktardı:

Efendim, konu acil hastaların ilaçları...

Önce gelen maili aktarayım size:

Lale Hanım merhaba... Hastanesinde (İsmi bizde saklı) görev yapan temizlik personeliyiz. Vicdanımız çok rahatsız... İlaç grubuna giren ampuller ve diğer bütün ilaçlar biz temizlik personelinin önüne konuyor. Bu sizin işiniz deyip ilaçları bize açtırıyorlar. Yani biz hizmetli personel o ampulleri yanlışlıkla birbirine karıştırsak ki karıştırabiliriz çünkü ilaç konusunda hiçbir bilgiye sahip değiliz.

Allah korusun hasta ölümleri bile olabilir. Bu olay hastanenin acil servisinde yaşanıyor... Biz temizlik personeline ampul ve ilaçları kutularından çıkarttırıp acilde hastaya enjekte edilecek ilaç gözlerine veya kutularına yerleştirmemiz isteniyor.

Bursa Temizlik Personelleri

Mesela ağrı kesici, mide bulantısı, alerji gibi bir çok ampul var. Bir ampulün yeri gözümüzden kaçsa olacağı düşünmek istemiyorum. Alerjik riski çok yüksek olan ilaçlar var. Açıkçası hastaların hayatıyla oynanıyor bu hastanede. Yapmak istemeyen temizlik personeline de hakaretler ve tehditler yağıyor. Lütfen bize yardım edin ve sesimizi duyurun. Çok korkuyoruz...

***

Şimdii...

Beyler bayanlar!

Öncelikle temizlik personeli hastanelerin genel temizliğinden sorumludur.

Yani hastanelerin koridorları, hasta odaları, tuvaletlerin temizliği...

Onların sorumluluğundadır.

Adı üstünde “Temizlik!” işte!

Hastanede hangi “Aklı evvel!” bu işleri bu personele yaptırıyor acaba?

Yürek mi yediniz mübarekler!

Suç işliyorsunuz suç!

Hastaların sağlığı ile oynuyorsunuz...

Hastaların sağlığını tehlikeye atıyorsunuz...

İlaç işleri için hastanede eczacılar var, teknikerler var, hemşireler var...

Temizlik personelinin ilaçla işi nedir yahu!

Sözün bittiği yerdeyim, bundan sonrası sizin...