Sağlık çalışanlarının ne taban ne teşvik ödemesi TEK KALEM MAAŞ ısrarı sürerken Sağlık Bakanlığı taleplerin tersine çalışma yürütmeye devam ediyor.

2023 Genel Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Sağlık Bakanlığında hem taban hem de teşvik ödemeleri konusunda yeni düzenleme çalışmaları başladı.

Sağlık Çalışanlarının Ek Ödemesinin Tavandan Ödenmesi İçin Bakanlık Çalışma Başlatıyor Sağlık Çalışanlarının Ek Ödemesinin Tavandan Ödenmesi İçin Bakanlık Çalışma Başlatıyor

Sağlık Bakanlığının 2023 yılı sonuna kadar  Maliyece onaylanmış  bir taban ve teşvik ek ödemesi bütçesi var.

Yani bir hekim için A lira,  bir hemşire için B lira hesaplanmış ve 2023 için kaç lira taban ve teşvik verileceği  (ek ödeme) ortalama olarak belirlenmiş durumda.

Yapılan hesaplamalar sonucu da Maliye Bakanlığı 31 Aralık 2023’e kadar  XXX  lira ayırmış durumda. 

Şimdi önümüzde seçim var. Seçim kazanılmaz ise seçimden sonra ayrılan para o günkü iktidar tarafından çalışanlara dağıtılacak .

A’Haber’den Yeni asgari ücret sızdı.. 12 Bin 500 Lira Olacak İddiası! A’Haber’den Yeni asgari ücret sızdı.. 12 Bin 500 Lira Olacak İddiası!

Ancak seçim öncesi gelecek aylara ilişkin taban ve teşvik ücretlerinin öne alınıp seçimden önce personele ödenmesi gündemde.

Konuya ilişikin önünüzdeki hafta gelişmeler olması beklemiyor.