Yapılan bu düzenlemeyle muayene ücretlerinde artış gerçekleştirildi. 

MUAYENE ÜCRETLERİNDE ARTIŞ YAPILDI

"Ayaktan Başvurularda Ödeme Listesi"nde yer alan vaka başı muayene ücretlerinde artış yapıldığı belirtildi. Bunun yanı sıra "Hizmet Başı İşlem Puan Listesi"nde yer alan işlem kodları da dahil olmak üzere KVC-Kardiyoloji, organ doku nakli, kemik iliği, yoğun bakım, hemodiyaliz, kan bileşenleri, doğum, yardımcı üreme tedavileri gibi işlemlerde genel bir artış gerçekleştirildi.

TANIYA DAYALI İŞLEM PUAN LİSTESİ

Ayrıca "Tanıya Dayalı İşlem Puan Listesi"nde yer alan KVC-Kardiyoloji, organ doku nakli, kemik iliği, yoğun bakım, hemodiyaliz işlemleri gibi işlem kodlarına da artış uygulandı. "Diş Tedavileri Puan Listesi"nde yer alan işlem kodlarında da artış yapıldığı belirtildi.

Bu düzenlemelerle birlikte, genel sağlık sigortalılarının hastanelerde aldıkları sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi malzeme bedellerinde de artış sağlanarak yaklaşık 11 milyar lira iyileştirme yapıldığı ifade edildi. 

Bakan Işıkhan'dan Sağlık Uygulama Tebliği'nde düzenlemeye ilişkin paylaşım

Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan bu değişikliklere ilişkin açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sağlık Uygulama Tebliği'nde yaptığımız yeni düzenlemelerle hizmet kalitemizi sürekli iyileştirmeye ve vatandaşlarımıza kolay ulaşabilecekleri sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz" şeklinde ifadeler kullanarak düzenlemelerin vatandaşlara daha iyi sağlık hizmeti sunmayı amaçladığını belirtti.