Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz ve Fatih Şahin listede yer almadı

TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop da listeye giremeyen isimlerden.

Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Grup Başkanvekilleri Bülent Turan, Mustafa Elitaş, Yılmaz Tunç, listeye giremeyen diğer isimler oldu.

Üç dönem kuralına takılan 65 isim aday gösterilmedi.

ARİF VERİMLİ'DE ELEŞTİRMİŞTİ

663 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı’na sözleşmeli yöneticilik sistemini getirdiği için sağlık çalışanlarının da asla affetmeyeceği Sağlık Bakanı olarak tarihe geçen Prof. Dr. Recep Akdağ’ı eski Başhekim Arif Verimli’de eleştirmişti.

LİYAKATI AYAKLAR ALTINA BAKAN!

Sağlık Bakanlığında Liyakati ayaklar altına alan, binlerce kadrolu yöneticiyi bir gecede ıskartaya çıkaran, yerine hastanelere sağlıkla ilgilisi olmayan öğretmen, polis gibi memurları müdür, müdür yardımcısı olarak atanmalarına zemin hazırlayan 663’ün Mimari Recep Akdağ, Bakanlığının üzerinden yıllar geçmesine rağmen yarattığı erezyon nedeniyle hala kulakları çınlatılan nedir isimlerden olmaya devam ediyor.

KASİYERİ MÜDÜR YARDIMCISI YAPTI

Alış Veriş Merkezinde kasiyer olan birinin hastaneye müdür yapıldığı, Öğretmen olarak eğitim almasına rağmen Eğitim Araştırma Hastanesine Müdür Yardımcısı yapılmasına imkan tanıyan yasanın baştan sona hazırlanmasında payesi olan Recep Akdağ’a Arif Verimliden önemli bir eleştiri geldi.

Verimli, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın isminin baş harflerini vererek şunları yazdı:

"Ben, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi’yken 'İntihar Müdahale Merkezi ve Müdahale Hattı' kurdum. Bilin bakalım kim kapattı? Cevap veriyorum; her iyi şeye düşman R.A. isimli bir bakan. Tarih affetmeyecek. Ben asla affetmeyeceğim onu, ayrı konu."