Sağlık İl Müdürlüğü pozisyonunda bulunan Fethullah Selçuk Moğulkoç, bu sorunlara rağmen sessizliğini koruduğu için vatandaşlar arasında tepkiye neden oluyor.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yangın! Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yangın!

AK Parti iktidarı döneminde Sivas'a sağlık sektöründe önemli yatırımlar yapıldığı halde, vatandaşların sağlık hizmetlerinden memnuniyetsizlik oranı oldukça yüksek. Sivas'ta randevu almak, hastanelerde temizlik sorunları gibi bir dizi sorunun hala çözüme kavuşturulamamış olması, sağlık alanındaki bu memnuniyetsizliği artırıyor.

Fethullah Selçuk Moğulkoç, 13 Kasım 2017 tarihinden bu yana Sağlık İl Müdürlüğü görevini sürdürmesine rağmen, sağlık alanındaki sorunlar hala giderilmiş değil. Vatandaşlar, bu konuda daha fazla şeffaflık ve çözüm beklentisi içindeler.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2003 yılından günümüze kadar ilimize 69 sağlık tesisi kazandırıldı. Hükümetin yatırım anlamında en fazla önem gösterdiği alanlardan birisi olan sağlıkta milyarca liralık yatırımlara rağmen sorunlar bir türlü bitmiyor. Hastanelerde temizlikten şikayet eden Sivaslılar; randevu alamıyor, romatoloji bölümlerinde ise 3 ay süreye varana kadar vatandaşlara randevu verilmiyor.

6 YILDIR MÜDÜR KOLTUĞUNDA

Tüm bu sorunlar yaşanırken Sivas’ta sağlık sisteminin başında yer alan Fethullah Selçuk Moğulkoç’un süreci iyi yönetemediği ifade ediliyor. Sağlıkta yaşanan sıkıntılara karşı zaman zaman medyada da yer alan olumsuzluklara karşı herhangi bir açıklama yapmayan Moğulkoç’un tutumu tepki topluyor.  Ambulans helikopter yokluğu sebebiyle ilimizde en son Gazeteci Ömer Çakal’ın annesi vefat etmişti.  Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında ambulans helikopterin ilimize yeniden kazandırılması noktasında toplantı yapacaklarını açıklamıştı. Konunun asıl muhatabı olan ve yaklaşık 6 yılı aşkın süredir müdürlük koltuğunda oturan Moğulkoç’un ise sorunlara duyarsız kalması eleştirilere neden oluyor.

Kaynak: Erdem TAHILLIOĞLU-Sivas İrade