Dolar bugün itibariyle 25 TL seviyesini aşarak yeni bir başarı elde etti. 2023 Haziran ayıyla birlikte, dolar tarihi bir rekora imza attı ve beklenen değerin altında seyretti. Önümüzdeki günlerde doların gerçek değerini bulması bekleniyor, ekonomi uzmanları tarafından belirtiliyor.

Yatırımcılara seslenen uzmanlar, dolar kurundaki artış trendinin devam edeceğini ifade ediyor. Elinde dolar bulunanların bu dönemde bozdurmaması gerektiği önemle vurgulanırken, dolara borcu olanların ise acilen borçlarını kapatmaları gerektiği tavsiye ediliyor. Uzman isimler, bu noktada dikkatli ve stratejik adımların atılması gerektiğini belirtiyor.

Dolar kuruna dair sık sık 24 TL'yi aşacak uyarısında bulunurken piyasa uzmanları tarafından dolar yatırımcılarına ve borçlularına fiyatlara dair tavsiyeler ve uyarılar yapıldı. Bugün itibariyle dolar 24 TL'yi aşarak 25 TL seviyelerinden işlem görüyor.

Dolar kurunda yaşanan hareketlilik ile birlikte yatırımcılar nefes almakta zorlanır hale geldi. Her dakika değişen dolar kuru yatırımcılar tarafından yakın takibe alınırken fiyatlardaki yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Kar ettiklerini gören yatırımcılar doların yeni fiyatı ve hareketlerini anlık olarak izlemeye devam ediyor. Piyasa analistleri tarafından 2023 yılında dolar kurunun 40 TL'ye kadar yükselmesi bekleniyor.

Seneyi bu şekilde kapatması beklenen doların bugün itibariyle 25 TL'yi aşması gündemi sarstı. 2023 yılında temmuz ayına kadar doların gerçek değerine ulaşması beklentiler arasında yer alıyor.

Ünlü ekonomist Kurban Bayramı sonrası doların 35-40 seviyelerine geleceğini duyurdu. Doların uzun süreden beri baskı altında tutulduğunu söyleyen Selçuk Geçer aslında gerçek değerinin zaten bu seviyeler olduğunu dile getirdi.