Edinilen bilgilere göre, hastanenin ameliyathanesinde çalışan 3 personelin daha "isteyerek ve bilerek suça yardım" ettiği iddiasıyla emniyet ekipleri tarafından geçtiğimiz pazar günü gözaltına alındığı bildirildi.

Ev Aramalarında Bulunan Deliller

Bu kişilerin evlerinde de polis ekipleri tarafından arama yapıldığı bilgisi edinildi. Yapılan aramalarda, suç unsurlarına ilişkin çeşitli delillerin ele geçirildiği belirtildi. Evlerde bulunan malzemeler arasında hastaneye ait olduğu tespit edilen tıbbi ekipmanların yanı sıra, suçtan elde edildiği düşünülen yüklü miktarda para ve diğer değerli eşyalar da yer aldı.

Üniversitesi Hastanesinde Tahtakurusu Skandalı: Kanser Hastasının Odasında… Üniversitesi Hastanesinde Tahtakurusu Skandalı: Kanser Hastasının Odasında…

Soruşturma Devam Ediyor

Soruşturma kapsamında yeni gözaltılar ve adli işlemlerin devam edebileceği kaydedildi. Olayla ilgili olarak hastanenin iç denetim birimlerinin de devreye girdiği ve kapsamlı bir inceleme başlatıldığı ifade edildi.

Hastane iç soruşturmasında, ameliyathane kayıtlarını ve malzeme kullanım raporlarını detaylı şekilde incelediği, bu süreçte ortaya çıkan her türlü bulgu ve delilin adli makamlara iletileceği belirtildi.

Tutuklanan Kişilerin Kimlikleri Açıklanmadı

Tutuklanan hastane çalışanlarının kimlikleri henüz açıklanmazken, soruşturmanın genişletilerek devam edeceği ve olayın tüm boyutlarıyla aydınlatılması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre; soruşturmanın şeffaf ve titiz bir şekilde yürütüleceğini belirtiliyor.