Denizli'nin Buldan ilçesinde meydana gelen acı bir kaza, aynı aileden dört kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu trajik olay, yürekleri dağlayan yarım kalmış hayallerle birlikte gündeme geldi. Marmaris Devlet Hastanesi'nde tıbbi sekreter olarak çalışan Kahramanmaraşlı Hasan Çetinkaya ve eşi Ümmü Çetinkaya, aynı hastanede sözleşmeli tıbbi sekreter olarak görev yapıyordu.

Ancak Ümmü Çetinkaya'nın ataması, Manisa'nın Alaşehir Devlet Hastanesine yapıldı. Hafta sonu evlerini Muğla'dan Alaşehir'e taşıyan aile, bu değişiklikle yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyordu. Ümmü Çetinkaya, pazartesi son mesaisini tamamlayarak Marmaris Devlet Hastanesindeki işinden ayrıldı.

Eşi Hasan Çetinkaya ise bir süre daha Muğla'da çalışacak ve ardından eşinin yanına tayin olacaktı. Ancak kaderin acı bir oyunu sonucunda, Hasan Çetinkaya eşi ve iki kızını yeni yuvalarına bıraktıktan sonra geri dönmek için Marmaris'ten yola çıktığı otomobiliyle korkunç bir kazaya karıştı.

Yeni evlerine ulaşamadılar

4 kişilik Çetinkaya ailesini taşıyan otomobil, Denizli'nin Buldan ilçesini 6-7 kilometre geçip güney rampasına geldiğinde, karşı yönden gelirken yağış nedeniyle kontrolden çıkan Mehmet B. idaresindeki 32 DG 237 plakalı tırla çarpıştı. Karşı şeride geçip metrelerce sürüklediği otomobili hurdaya döndüren tır, ormanlık alana devrildi. Kazayı gören vatandaşlar, araçta sıkışan ailenin yardımına koştu.

Baba Hasan, anne Ümmü ve 3 yaşındaki İdil Çetinkaya'nın olay yerinde hayatını kaybettiği kazadan yaralı olarak kurtarılarak, vatandaşlar tarafından Buldan Devlet Hastanesine yetiştirilen 6 yaşındaki abla Ece İkra Çetinkaya da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yan yatan tırda sıkışan sürücü Mehmet B. ise itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucu kurtarılarak, ambulansla hastaneye sevk edildi.

Kazada hayatını kaybeden 4 kişilik Çetinkaya ailesinden gelen acı haber, uzun süredir birlikte görev yaptıkları Marmaris Devlet Hastanesi ve baba ocaklarına ateş düşürdü. Çiftin mesai arkadaşları büyük üzüntü yaşarken, ailenin son yolculuklarına da Alaşehir'de yan yana uğurlanacakları öğrenildi.