MHP: Kamu çalışanlarının ücret karmaşasıyla mücadele edilecek MHP: Kamu çalışanlarının ücret karmaşasıyla mücadele edilecek

Acil tıp teknisyeni olarak görev yapan kişi, ameliyat sonrası aldığı 30 günlük istirahat raporunu değiştirerek, işe gitmemek için sahte belgeler üretti. Devamında bir dizi sahte rapor düzenleyen çalışan, tahrifatlarının ortaya çıkması üzerine hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Soruşturma sonucunda, "resmi belgede sahtecilik" suçundan kamu davası açılan kişi, Sulakyurt Asliye Ceza Mahkemesince 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, sanık avukatı kararı temyiz ederek, düzenlenen belgelerin aldatıcı nitelikte olmadığını savundu. Temyiz incelemesini gerçekleştiren Yargıtay 11. Ceza Dairesi ise yargılama sürecinin usul ve kanuna uygun olduğuna hükmetti. Daire, sanığın eyleminin sabit olduğunu belirterek, verilen cezayı onayladı.

Bu olay, sağlık sektöründe çalışan bir kişinin haksız kazanç elde etmek amacıyla gerçekleştirdiği sahtecilik girişimini gözler önüne serdi. Sağlık çalışanlarının etik ve mesleki sorumluluklarına uygun davranmaları beklenirken, bu tür istismar ve hileli uygulamalar sektörde güvenilirliği zedeliyor.