İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, yaptığı açıklamada vatandaşların yüksek kalitede sağlık hizmeti alabilmesi ve hizmet sunumundan en üst düzeyde faydalanabilmesi için sürekli çalışmalar ve yerinde değerlendirmeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Akçakale Devlet Hastanesi'nin idarecileriyle bir araya gelerek acil servisin revizyon planları, polikliniklerin düzenlemesi ve yeni doğan yoğun bakım ünitesinin kapasitesinin artırılması gibi konuları istişare ettiğini dile getiren Solmaz, kısa süre içerisinde bu çalışmaların başlayacağını aktardı.

Sağlık Müdürü Solmaz, hastane yöneticileri ve hizmet başkanlarıyla gerçekleştirdiği incelemelerin, vatandaşların sağlık hizmetine erişimini ve kalitesini artırmak adına atılan önemli adımların bir yansıması olduğunu vurguladı. Bu çalışmaların hastane hizmetlerinin daha iyi bir seviyeye taşınmasını sağlayacağına olan inancını da paylaştı.

Akçakale Devlet Hastanemiz 100 yataklı olup,3 Ameliyathanesi, 10 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 5 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

7 Hemodiyaliz cihazıyla haftanın 6 günü diyaliz hizmeti verilmektedir. 9 yataklı Fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi ile Akçakale halkına hizmet vermektedir.

Çalışmalarımız kalitemizi yükselterek Akçakale halkının sağlık hizmetinden maksimum seviyede faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

 Bakanlıkça uygulanan idari para cezaları, çevrenin korunması ve iklim değişikliği ile mücadele kapsamında kullanılıyor.