Hatay İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli olan Beyza Alptekin, 6 Şubat depremlerinin vurduğu Cebrail Mahallesi'nde, Şehit Üsteğmen Mehmet Ali Demir Büken Caddesi üzerinde yer alan Necla Apartmanı'nın enkazında kaybolmuştu.

Ancak acı bir gerçek, Alptekin'in ailesinin yaşadığı zorlu süreci daha da karmaşık hale getirdi. Aile, enkaz altında Beyza'nın cansız bedenine ulaşamamanın acısıyla sosyal medya üzerinden kızlarını aradı, ancak sonuç alamadı.

Hatay'da yaşayan bir aile, yanlışlıkla Beyza Alptekin'in cenazesini kendi kızlarının cenazesi zannederek defnetti. Ancak gerçek, aylar sonra ortaya çıktı.

6 ay boyunca kızlarının akıbetini öğrenmeye çalışan Malatyalı Alptekin ailesi, nihayet haber alarak Hatay'a gitti. Yapılan DNA testi sonuçlarıyla, aile kızlarının cenazesini teslim aldı.

Beyza Alptekin'in kayboluşu ve sonrasındaki bu acı dolu hikaye, depremin yarattığı yıkımın insan hayatları üzerindeki etkilerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Aile, yaşadıkları bu zorlu süreçte hem kızlarını kaybetmenin acısıyla hem de karmaşık olayların içerisinde kaybolmanın travmasını yaşadı.