Türkiye’de 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle ülke gündemi tamamen seçimlere kilitlenmişti. 

Atamalar bayram sonuna kaldı

Seçimlerin tamamlanması, ardından Ramazan bayramı tatilinin girmesi nedeniyle uzun süredir konuşulan sağlıktaki atamalar bayram sonuna kaldı. 

Çok sayıda atama yapılacak

Özellikle Eğitim Araştırma Hastaneleri Başhekimleri başta olmak üzere Sağlık Bakanlığında bayram sonunda çok sayıda atama işlemi yapılacak. 

İl Sağlık müdürlerinde de değişim olacak

İl Sağlık Müdürü düzeyinde de görevden almaların yaşanacağı Sağlık Bakanlığı kulislerinden edinilen bilgiler arasında. 

Bunlar arasında başta Ankara olmak üzere birçok büyük şehirdeki İl Sağlık Müdürünün de ismi görevden almalarda geçiyor. 

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Belli Oldu Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Belli Oldu

Metropol şehirlerde değişim bekleniyor

Sağlıkta büyük değişim atamalarının başta metropol şehirler olmak üzere Marmara, Trakya, Akdeniz ve Ege bölgesindeki illerde büyük oranda yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Siyasi nedenler ve seçim sürecindeki seçim gerekçeleri nedeniyle bekletilen görevden almaların bayram sonu gerçekleşeceği, özellikle çoğu hastanelerdeki başhekim ya da müdürsüzlük durumunun da bu atamalarla sonlandırılacağı öğrenildi. 

Tüm detaylar haftaya sitemizde..

Öte yandan çoğu ilde birçok sözleşmeli yöneticinin istifasının bekletildiği öğrenilirken yapılacak görevden almalarla ilgili detayları önümüzdeki hafta içi sitemizden öğrenebilirsiniz.