Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla birlikte, bakanlıkta bir dizi yeni atama gerçekleştirildi. 

Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin Yeni Yönetimi Belirlendi Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin Yeni Yönetimi Belirlendi

Memişoğlu’nun göreve başlamasının ardından, geçtiğimiz günlerde yapılan genel müdür atamalarını takiben, üç yeni genel müdür yardımcısı atandı.

Yeni atamalar şu şekilde oldu:

  • Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Doç. Dr. Emre Korkut atandı.
  • Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Dr. İsmail Kaya atandı.
  • Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına Dr. Müh. İbrahim Söyler atandı.

Doç. Dr. Emre Korkut, daha önce 27 Haziran 2020 tarihinde Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanlığına atanmıştı.

Dr. Müh. İbrahim Söyler ise, 20 Nisan 2023 tarihinde Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti. 

DOÇ.DR. EMRE KORKUT KİMDİR?

Doç.Dr. Emre Korkut 1986 yılında Karabük'te dünyaya geldi. 2004-2009 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.

2010-2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde diş hekimi olarak görev yaptı.

2013 yılında Pedodonti alanında doktora eğitimini tamamlayarak Çocuk Diş Hekimliği uzmanı unvanı aldı. Aynı yıl Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başladı.

2014 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde dekan yardımcılığı görevine atanan Emre Korkut, 6 yıl boyunca bu görevi sürdürürken, Anabilim Dalı Başkanlığı ve kalite koordinatörlüğü gibi birçok önemli idari görevi de yürüttü. 

Akademik alanda birçok bilimsel makalesi ve yayını bulunan Emre Korkut, 2019 yılında Pedodonti alanında 'doçent' unvanı almaya hak kazandı.

Emre Korkut evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu yeni atamalarla birlikte, Sağlık Bakanlığı içerisindeki görev dağılımı güncellenmiş oldu.