Sağlık Bakanlığı Esnek Çalışma Konulu Yazı Yayınladı!

Bakanlık Cumhurbaşkanlığının 2020/4 sayılı ve COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler konulu Genelgesine istinaden esnek çalışma usulleri belirlediği yazısını yayınladı.

Sağlık Bakanlığı 23.03.2020, 15:11 23.03.2020, 15:22 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Esnek Çalışma Konulu Yazı Yayınladı!

Cumhurbaşkanlığı genelgesine atıfla "Söz konusu Genelgede COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarına uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği hususu belirtilmiştir." denilerek 5 maddede Bakanlığın esnek çalışma koşullarını açıkladı.

Kamu personeli için uygulamaya konulan esnek çalışma metodunun sağlık teşkilatında uygulanıp uygulanmayacağı ve uygulanacak ise ne şekilde işlem yapılacağı merak konusuydu. Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca imzalı yazı ile uygulamanın esasları belli oldu. 

TIKLAYIN

Böylece sağlık teşkilatlarında ve sağlık tesislerinde de esnek mesai uygulaması yapılacak. Sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde esnek mesai uygulaması yapılacak.

Esnek çalışma kapsamına alınacak personel ve yöntem; merkez teşkilatta ilgili amirlerce, taşrada ise il sağlık müdürü ve başhekimler tarafından belirlenecek.

Yorumlar (6)
Dayımın dayısı 11 ay önce
Şimdi tam oldu tut tutabilirsen yöneticileri hastanede bu kadarda olmaz dedirttiniz o zaman kadrosu sağlık personeli olanlar da aynı şekilde çalışsın yada yönetici vasfında olan sağlıkcılarda eşit şartlarda eşit bulunsunlar tabi size göre olmaz çünkü evlerinde aileri bekleyen sadece yöneticiler.
hemşireler 11 ay önce
SAYIN BAKANM
bakanlık yazısında TÜM HEKİMLERİN ,DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ VE DİĞER KURUM ÇALIŞANLARININ BRANŞI, YERİ VE ÇALIŞTIĞI BİRİM FARK ETMEKSİZİN İLGİLİ HASTALARIN GÖRÜLDÜĞÜ BİRİMLERE SERVİSLERE GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLANACAKTIR DİYOR ama gel gör ki saha da bu işlemiyor bu dönemde hemşireler sağlık memurları yalnız bırakıldı bırakılıyorlar bu yayınlanan yazının üzerine durulmasını istiyoruz bu yükü sadece bizler kaldıramayız hastanede diğer birimlerde çalışan şu an iş yükü olmayan röntgen teknisyenleri,laboratuar teknisyenleri,aneztezi teknisyenleri odyometri teknisyenleri eczacılar psikologlar sosyal çalışmacılar vbvb arkadaşlar bizlere yardımcı olabilirler bizlerle beraber çalışabilirler
bizler hastaları karşılamadan tutunda servise izolasyana yatırılmasında takibinden tedavilerinden tutunda bütün işleri bizler yapıyoruz diğer arkadaşlar ortalıkta yoklar işleri hemen hemen yok iken odalarından çıkmıyorlar bizlere destek olmuyorlar bu konuda yardımlarınızı istiyoruz bu durum beli çok uzun süreli olacak ama bizler bunu kaldıramayacağız böyle giderse iş yükü paylaşılsın azaltılsın istiyoruz. saygılarımızla
Akif Demirci 11 ay önce
Sağlık personeli sınavsız ünvan değişikliği bekliyor. imza kampanyası
Sağlık bakanlığı : Sağlık bakanlığından sınavsız ünvan değişikliği istiyoruz - Kampanyaya imza ver! chng.it/wkCMhWVB @ChangeTR aracılığıyla #saglıkcılara_sınavsız_unvan_degisikligi
Rahmi Kundakçı 9 ay önce
22.03.2020 tarih ve 31076 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. 2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde yayınlanmış çalışma usul esasları belirlenmiştir.kahramanmaraş N.F.Şehir hastanesi idaresi esnek çalışma gün sayısını nöbetten düşerek nöbet üçreti ödememek için gayret içine giriyor.Esnek mesai tüm kurum ve kuruluşlarda hak kaybına neden olmamamktadır.ancak sağlıkta döner sermaye ilk defa 1500 tl ödendi onu başka yerden tekrar personelden kesmek personele kayıp yaşatmaları gerektiğine inanan idarecilerle nereye kadar başarıyı yakalayabilirsiniz personel sinmiş süreriz asarız keserizle sesi kesilmeye çalışılıyor.
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?