Ziyaret programı kapsamında, deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi alacak olan Bakan Memişoğlu, bir dizi kurum ve kuruluşu ziyaret edecek.

Bakan Memişoğlu'nun Kahramanmaraş ziyareti programı şu şekilde:

- Kahramanmaraş Valiliği Ziyareti: İlk olarak, Kahramanmaraş Valiliği'ni ziyaret edecek olan Bakan Memişoğlu, burada yetkililerle bir araya gelerek şehirdeki genel durum hakkında bilgi alacak.

Ziraat Bankası’ndan Müşterilerine Özel Akaryakıt Kampanyası! Ziraat Bankası’ndan Müşterilerine Özel Akaryakıt Kampanyası!

- AFAD Toplantısı: İl AFAD Müdürlüğü'nde düzenlenecek toplantıda, depremle ilgili sunum gerçekleştirilecek ve ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nden brifing alınacak. Deprem sonrası yapılan çalışmaların detayları incelenecek.

- Acil Durum Hastanesi İnşaatı: Yapımı devam eden 400 yataklı acil durum hastanesinin inşaat alanını ziyaret edecek olan Bakan Memişoğlu, çalışmalar hakkında bilgi alacak ve yetkililerle görüşecek.

- Türkoğlu İlçesi İncelemesi: Türkoğlu ilçesindeki acil durum hastanesi inşaatını yerinde inceleyecek ve proje ilerlemesini değerlendirecek.

- Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ziyareti: Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret ederek, şehirde yürütülen sağlık projeleri ve hizmetleri hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

- Necip Fazıl Şehir Hastanesi Toplantısı: Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilecek toplantıya KSÜ Rektörü, İl Sağlık Müdürü, başhekimler, KSÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve hastane müdürleri katılacak. Toplantıda, sağlık hizmetleri ve projeleri üzerine değerlendirmeler yapılacak ve geleceğe yönelik planlar konuşulacak.

Bu kapsamlı ziyaret programı ile Bakan Memişoğlu, Kahramanmaraş'taki sağlık hizmetleri ve deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceleyecek, yetkililerden bilgi alarak değerlendirmelerde bulunacak. Sağlık projelerinin ilerleyişi ve şehirdeki sağlık hizmetlerinin durumu hakkında bilgi sahibi olacak olan Bakan Memişoğlu, gerekli gördüğü konularda yönlendirmelerde bulunacak.