Öte yandan Sağlık SEN Genel Merkezi, yetkili sendika olarak 7. Dönem toplu sözleşme kazanımlarını sağlık camiasına duyurdu. Haber için TIKLAYINIZ.

EK ÖDEME TAVAN ARTIŞI

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık profesyonellerini yakından ilgilendiren bir gelişme olarak, mevcut ek ödeme tavan oranlarında artış gerçekleştirildi. Yapılan güncellemeyle birlikte, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda görev yapan eczacıların ek ödeme oranı "yüzde 350"den "yüzde 390"a yükseltildi. Hastane müdürleri ve eczacılar için ise oran "yüzde 305"ten "yüzde 345"e çıkarıldı. Diğer çalışanlar için "yüzde 225"den "yüzde 235"e, özellik arz eden birimlerde görev yapanlar için ise "yüzde 260"dan "yüzde 270"e çıkartıldı.

KATSAYI 0,37 OLDU!

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı'nda çalışan sağlık hizmetleri sınıfına dahil personelin taban ödeme katsayıları da artırıldı. Taban ödeme katsayıları 5 puan artırılarak "0,32"den "0,37"ye yükseltildi. Bu güncellemeyle birlikte taban ödemelerde Sabit Ek ödeme de 12 puanlık bir artış yaşanacak. Bu artış vergi kesintileri sonrasında kişi başına aylık geliri 228.38 TL daha yükseğe taşıyacak.

Not: Yukarıdaki tablo Mutemet Muhammed Doğan tarafından hazırlanmıştır.