Esnaf, Devlet Hastanesinin Duvarını Yine Yıktı: Peki Güvenlik Ne İşe Yarar? Esnaf, Devlet Hastanesinin Duvarını Yine Yıktı: Peki Güvenlik Ne İşe Yarar?

Konya merkezli olarak yürütülen bir operasyonda, usulsüz ve para karşılığında reçete düzenlenerek uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddia edilen kişilere yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirildi.

51 şüpheli gözaltına alındı

Operasyon kapsamında 51 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 36'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Usulsüz reçeteyle uyuşturucu ticareti

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, usulsüz reçete düzenleme ve uyuşturucu madde ticareti faaliyetlerini ortaya çıkarmak amacıyla yoğun bir çalışma yürüttü. Bu çalışma kapsamında Konya başta olmak üzere Karaman, Antalya ve Ankara illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Konya’da 40 kişi gözaltında

Konya merkezli gerçekleştirilen operasyonlarda, 51 şüpheli ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 40'ı Konya'da, diğerleri ise farklı yerlerde yakalandı. Operasyonlar neticesinde 178 gram sentetik kannabinoid, 80 gram metamfetamin, bir miktar esrar, 2 bin 586 adet sentetik ecza maddesi ve 3 adet hassas terazi ele geçirildi.

36 şüpheli tutuklandı

Gözaltına alınan 51 şüpheli şahıstan 36'sı adli makamlara sevk edilerek tutuklanarak cezaevine gönderildi.